Культурний маршрут (8-15 квітня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — добірку цікавих подій, які мають статися в Україні протягом найближчих днів. У цьому матеріалі: міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», у програмі котрого більше двохсот подій, різноманітні лекторії, а також кілька художніх виставок.

 


Почати цей матеріал варто з однієї з наймасштабніших культурних подій цієї весни — міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», відкриття котрого відбудеться сьогодні, 8 квітня. Фестиваль триватиме лише п'ять днів - до 13 квітня - проте за цей час відвідувачі Мистецького Арсеналу матимуть змогу потрапити на велику кількість подій із двохсот запланованих. Програма «Книжкового Арсеналу», який об'єднує літературу і мистецтво, є дуже насиченою, тож ART UKRAINE вирішив запропонувати читатчам ознайомитися із повним розкладом фестивалю.

 

До речі, сьогодні у його програмі: презентації книжок, серед котрих і збірка поезій Сергія Жадана, згодом — публічне інтерв'ю з цим письменником, кіноконцерт від Національного Центру Олександра Довженка, аудіовізуальний перформанс «Гра в бісер» та відкриття кількох виставок ілюстрації, зокрема й  «11 світів. Сучасна чеська ілюстрація для дітей».

 

Також варто зазначити, що з 9 по 13 квітня у програмі «Книжкового Арсеналу» заплановано проведення лекторію «Забуті класики», у рамках якого відомі письменники і фахові літературознавці розкажуть про українських класиків, чиє місце в літературі недооцінене або забуте. Ознайомитися з розкладом можна тут.

 

 

Перша міжнародна виставка Dada, галерея Отто Бурхарда, 1920, Берлін


Також сьогодні, 8 квітня, в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську мистецтвознавець Олена Годенко-Наконечна проведе лекцію, яка порушуватиме тему війни та тоталітаризму на прикладі творчості видатних німецьких художників ХХ ст. Отто Дікса та Георга Гросса. «Соціальний експресіонізм» і «сатиричний авангардизм» Дікса та Гросса виглядають сьогодні надзвичайно актуально - на фоні розв'язання антиукраїнської істерії й воєнної пропаганди в Росії. Тож доречним буде і паралельний показ сучасних сатиричних робіт, спрямованих проти політики В. Путіна.

 

 

Микита Кравцов, до проекту БЕСТІАРІЇ, 2014, цифровий друк

 

У п'ятницю, 11 квітня, в арт-центрі Я Галерея (Київ) відбудеться відкриття проекту «Архів», який проходить у рамках фестивалю Французька весна в Україні. Учасники виставки: La cellule (Еммануель Беккеман, Стефані Саго) та Микита Кравцов. Нагадаємо, «Архів» – це другий проект дворічної програми МEMORANDUM, що реалізується арт-центром Павла Гудімова Я Галерея з метою обміну досвідом між українськими та французькими художниками. 

 

 

13 квітня у PinchuArtCentre у рамках курсу «Постколоніальна теорія і деколоніальна практика» відбудеться лекція кандидата філологічних наук Олени Юрчук на тему «Українська література та російський імперіалізм: стратегії опору».

 

 

Серед культурних подій, що розпочалися минулого тижня: кілька виставок живопису, а також відкриття просторової інсталяції Антона Логова.

 

 

Антон Логов. «Історія мистецтв»

 

Отже, нещодавно у Музеї історії Києва відкрилася просторова інсталяція художника Антона Логова «Історія мистецтв», яка подає художньо осмислене автором бачення шляху історії мистецтва. Побачити проект можна буде до 29 квітня.

 

 


 

Тим часом у галереї «Мистецька збірка» (Київ) почала свою роботу виставка робіт українських художників «Spring Emotions»До експозиції увійшли: М. Приймаченко, С. Шишко, З. Шолтес, В. Непийпиво, І. Беклемішева, М. Максименко, К. Ломикін, І. Шутєв, А. Кашшай, Е. Контратович, А. Криволап, М. Деяк, В. Дейсун та ін.

 



 

Також в одеській галереї Анатолія Димчука NT-art Gallery відкрилася персональна виставка Станіслава Сілантьєва «ДНК (Держава, Нація, Культура)».