Культурний маршрут (1 – 6 квітня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — добірку цікавих подій, які мають статися в Україні протягом найближчих днів. У цьому матеріалі: антивоєнні офорти Гойї, що показуватимуть у музеї Ханенків, виставка-присвята Сержу Лифарю у Музеї історії Києва, а також інші численні художні і не тільки проекти. 


Проект «Багатство форми, багатство думки»


Сьогодні, 1 квітня, у ЄрміловЦентрі (Харків) відкриється виставка польського плакату «Багатство форми, багатство думки». До експозиції увійшло близько 200 плакатів на тему кіно, театру, загальної культури. Авторами цих робіт є видатні майстри польського плакату: Ян Лєніца, Вальдемар Свєжий, Анджей Понґовський, Стасис Ейдригевичус, Францишек Старовєйський, Ян Млодоженець, Вєслав Валкуський, Рафал Ольбінський та ін.

 

 

Музей історії Києва 1 квітня пропонує увазі своїх відвідувачів виставку, створену з нагоди 110-ї річниці від дня народження Сержа Лифаря. В основі проекту «Він належав світові» лежить бібліотека Сержа Лифаря, передана відділу мистецтв Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки вдовою митця графинею Ліллан Алефельд. 



Даниїл Галкін. Демонтаж

Наступного дня, 2 квітня, у Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться відкриття виставки Даниїла Галкіна «Демонтаж». Ця подія є частиною довгострокового проекту «Нижня Держава», який відображає сукупність ситуацій у соціально-політичній системі, що ставлять під сумнів політико-правові та морально-етичні норми.


З 3 квітня у Музеї Ханенків відкриється виставка, у рамках якої інституція покаже перлину свого графічного зібрання – антивоєнний цикл офортів Франсіско Гойї «Жахи війни». З огляду на жорстку цензуру, цю серію не було опубліковано за життя художника. Музей придбав гравюри у художника М.А. Шарнова напередодні Другої світової війни, у квітні 1941 року.


Цього ж дня, 3 квітня, у Музеї історії Києва відбудеться презентація книги Марії Кадомської та Олени Мокроусової «Замок вздохов или История о том, как поссорились Павел Федорович и Николай Викторович». У виданні розповідається про створення одного з рідкісних особняків Києва, що на розі вулиць Пилипа Орлика і Шовковичної.

 

Філ Мюллой/ Phil Mulloy, кадр із фільму «Ковбої», 1991

Натомість в арт-центрі Я Галерея (Дніпропетровськ) відбудеться лекція з історії анімації, на якій буде представлено найцікавіші факти з більш ніж столітньої історії анімаційного кіно. Під час зустрічі мова йтиме про різницю між авторською та комерційною анімацією, особливості американської, угорської, естонської та польської шкіл, техніки та сценарії анімаційного кіно. Також будуть розглянуті найвидатніші режисери сучасної авторської анімації.

Наступного дня, 4 квітня, у вищезгаданому Музеї історії Києва відбудеться презентація ще однієї книги – «Гимназии и гимназисты» Михайла Кальницького. Книга розповідає про особливості «класичної» гімназійної програми, працю педагогів, будівництво навчальних корпусів та інші цікаві факти з історії Києва другої половини XIX - кінця 20-х років ХХ століття.

Також 4 квітня в Інституті проблем сучасного мистецтва відкриється проект «У нашім раї...», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. До експозиції увійшли роботи Олександра Бабака, Анни Войтенко, Павла Макова, Віктора Марущенка, Тіберія Сільваші тощо. Головною ідеєю проекту є нове прочитання Шевченкових поезій. Їхні образи та змісти не тільки не втратили значення для сучасної України, а й можуть стати поштовхом для глибоких роздумів над баченням майбутнього. Представлені на виставці твори сучасного мистецтва разом із текстами Шевченка утворюють напружене дискусійне поле.

 


Череп з мачете (ІI), 2013 надкрилля златок, полiмери, залізо, дерево


Кінець тижня можна буде провести у PinchukArtCentre, адже там проходитиме заняття освітнього курсу «Постколоніальна теорія і деколоніальна практика». 6 квітня дослідник та викладач факультету соціології КНУ ім. Тараса Шевченка Людмила Малес прочитає лекцію на тему «"Ідеоколонія" урбанонімії міста Києва».



Нагадаємо, минулого тижня у Києві розпочався літературно-мистецький фестиваль «КобзарТ». У рамках цієї події в галереї «Лавра» відкрилася виставка «А тепер? Сила мистецтва. Українське мистецтво в період кризи, роздумів та скорботи»Цей проект об'єднує роботи молодих художників, серед яких: Анатолій Бєлов, Данііл Галкін, Ксенія Гнилицька, Леся Хоменко, Марія Куликовська, Сергій Попов, Тетяна Войтович-Беркович, Володимир Кузнєцов.