Презентації книжок у Музеї історії Києва

Цього тижня у Музеї історії Києва відбудуться перезентації книжок. Отже, 3 квітня о 17:00 у Музеї історії Києва відбудеться презентація книги Марії Кадомської та Олени Мокроусової«ЗАМОК ВЗДОХОВ или История о том, как поссорились Павел Федорович и Николай Викторович».

 

У виданні розповідається про створення одного з рідкісних особняків Києва, що на розі вулиць Пилипа Орлика (колишньої Єлизаветинської) і Шовковичної, 1/15. На основі листування двох непересічних особистостей: Павла Федотовича Альошина – видатного  архітектора і Миколи Вікторовича Ковалевського – менш відомого колишнього власника  садиби, а також архівних документів розповідається не лише історія створення самої будівлі, але й про долю її  власників і творців.

 

 

4 квітня 2014 року о 17.00 у Музеї історії Києва відбудеться презентація книги Михайла Кальницького  «Гимназии и гимназисты» з краєзнавчої серії «Киевские истории».

 

Книга розповідає про особливості «класичної» гімназійної програми, працю педагогів, будівництво навчальних корпусів та інші цікаві факти з історії Києва другої половини XIX - кінця 20-х років ХХ століття.

У дослідженні детально розповідається про історію місцевостей Києва, де зводилися  будівлі гімназій, пояснюються мотиви міської влади при виборі того чи іншого місця під будівництво. Розповідається про відомих людей, які у різний час сиділи за партами київських гімназій, наведено різноманітні скандальні сюжети - від підпільної торгівлі темами екзаменаційних творів до боротьби гімназичного начальства з падінням моралі серед вихованців. У книзі представлені різноманітні архівні документи та матеріали, розповідь супроводжується численними ілюстраціями.

 

 

 

Музейно-виставковий центр «Музей історії міста Києва»

Вул.Б.Хмельницького 7 (м.Театральна)

тел. для довідок: 520 28 26

 

Вхід вільний