Виставка на честь Сержа Лифаря у Музеї історії Києва

1 квітня у Музеї історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7) з нагоди 110-ї річниці від дня народження Сержа Лифаря відкриється проект «Він належав світові». Виставку підготовлено спільно Музеєм історії міста Києва, Київською муніципальною українською академією танцю ім. Сержа Лифаря та відділом мистецтв Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки.


 В основу виставки лягла унікальна бібліотека Сержа Лифаря, передана відділу мистецтв Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки вдовою митця графинею Ліллан Алефельд. Про життєвий  і творчий шлях митця, його широке коло спілкування та головні ролі Лифаря-танцівника розповідають  пам'ятні  світлини.

 

Увазі відвідувачів пропонуються оригінальні медалі, концертні програми, афіша, репродукції з присвятами Сержу Лифарю,  мініатюрна інсталяція Міли Фонрай на тему балету, фільми про С. Лифаря. Усе це дає можливість зануритися у атмосферу Лифаревої доби та його дивовижного Танцю.


Донедавна ім'я С. Лифаря більше було відоме у Франції, ніж в Україні.  Та Серж Лифар завжди вважав себе українцем. Він відмовився від французького громадянства, яке йому пропонував сам генерал Де Голль. А на його могилі на кладовищі Сент-Женев”єв де Буа в Парижі написано «Серж Лифар із Києва».