Культурний маршрут (15-21.02)

Дискусія про потребу художньої освіти, лекція про британських художників та про насильство в мистецтві – ця середа видасться плідною для тих, хто помандрує нашим Культурним маршрутом. У інші дні тижня – міжнародний проект про небезпеку, виставка зруйнованих картин та «Війна в Києві».

 

Олександра Екстер. «Три постаті» (1910)

 

У понеділок, 15 лютого, о 17:00 в харківському ЄрміловЦентрі (Площа Свободи, 4) стартує міжнародний проект «Транс-люди. Стан не-безпечності». У виставці Україну представлять Алевтина Кахідзе, Ларіон Лозовий, Влада Наконечнка, Петро Владіміров, Юлія Голуб.

 


 

17 лютого о 19:00 Щербенко Арт Центр (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В) розпочне нову виставку Анни Миронової. У проекті «Фрагменти?» художниця покаже частини власних картин, які знищила на початку нинішнього року.

 

Ілюстрація до проекту

 

Також у середу, 17 лютого, о 19:00 у Центрі візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх) відбудеться лекція «Насильство образу». Мистецтвознавиця, культорологиня, кінознавиця та куратор Леся Кульчинська розповість про те, як страх може передаватися художніми засобами.

 

Olivia Steele. «Nothing Is What It Seems» (2014)

 

Тим часом 17 лютого о 19:00 у Я Галерея в Дніпропетровську (вул. Гусенка, 17) розкажуть про представників покоління «Молодих британських художників», серед яких – Люсьєн Фрейд, Френсіс Бекон, Френк Ауербах та ін. Лекція стане продовженням циклу від мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної.

 

Демієн Герст. «Віддалений від стада» (1994, скло, сталь, акрил, пластик, баранина і розчин формальдегіду). У колекції Музею The Broad, Лос-Анджелес 

 

17 лютого о 19:30 в арт-просторі Mezzanine (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться дискусія «Потрібність художньої освіти для ілюстраторів». У ній візьмуть участь троє ілюстраторів, які прийшли до професії різними шляхами: Варвара Перекрест, Марися Рудська та Сашко Ком’яхов.

 


 

У четвер, 18 лютого, о 19:00 у смартворкінгу «САД» (вул. Довженка, 3) проект «Їздець» влаштує лекцію про Олександру Екстер – художницю, яка залишила помітний слід в культурному житті Києва. Подія відбудеться в рамках лекторію «FOUND IN KYIV», що розповідає про постаті видатних митців-киян.

 

Олександра Екстер

 

Так само 18 лютого о 19:00 у київській галереї «Art14» (пров. Михайлівський, 14) відкриється виставка «Вітер Тибету». Молода художниця Алла Волобуєва покаже замальовки із життя країни, якою вона подорожувала два місяці.

 

Робота художниці

 

«Небесна Сотня – то в серцях вогонь» – виставка учнів Державної середньої художньої школи мистецтв імені Т. Г. Шевченка, на якій продемонструють роботи на теми «Революції Гідності» та подій на Майдані в 2013-2014 роках. Відкриття експозиції відбудеться 18 лютого о 15:00 в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ; бульвар Шевченка, 12).

 


 

Нарешті, у п’ятницю, 19 лютого, о 19:00 Центр візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх) презентує колективну стрічку «Війна в Києві». Вона складається із відео-висловлювань учасників арт-проекту «Київська школа». Вхід – вільний.