Мистецтвознавиця розповість про насильство образу

17 лютого о 19:00 Центр візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх) запрошує на нову лекцію, що отримала назву «Насильство образу». Мистецтвознавиця, культорологиня, кінознавиця та куратор Леся Кульчинська розповість про те, як страх може передаватися художніми засобами.

 

Olivia Steele. «Nothing Is What It Seems» (2014)

 

Центр візуальної культури – про проект:

 

«У фільмах жахів найстрашніше те, що жах переслідує нас і після закінчення фільму. Чому екран, який відділяє нас від жахливого, виявляється проникним для жаху? Чому фізично перебуваючи в безпеці, ми відчуваємо себе беззахисними перед образом?  Щоб вберегтися, потрібно закрити очі. Але і це не завжди рятує. Деякі образи настільки небезпечні, що мають бути знищені. Чому люди воюють з зображеннями?  Як “всього лиш зображення” може бути загрозливим? Що саме під загрозою? Страх перед образом – це ознака наївної свідомості, чи нам справді є чого боятися?».

 

Лекція Лесі Кульчинської розпочинає новий сезон у Центрі візуальної культури, що стане концептуальним продовженням тих ідей, практик та проектів, які були започатковані під час проведення Київської бієнале 2015 «Київська школа». Вхід – вільний.