У Києві віднайдуть зірку світового авангарду

Проект «Їздець» запрошує на лекцію про художницю Олександру Екстер. Подія відбудеться в рамках лекторію «FOUND IN KYIV», що розповість про видатних столичних митців.

 

Олександра Екстер

 

«Розробити декорації до вистави, що затьмарять один із найбільш знаменитих сюжетів у світовій драматургії. Створити абстрактні композиції разом з народними майстринями і костюми марсіан для першого науково-фантастичного фільму в СРСР. Охопити усі "-ізми" мистецтва авангарду – від кубізму до абстракції – і незмінно залишатися вірною яскравим барвам української традиції. Все це – про знамениту киянку Олександру Екстер, живописця, графіка, сценографиню, модельєрку і одну з найбільш знакових постатей українського авангарду. Біографія цієї жінки варта вистав і кінофільмів, але ми спробуємо вмістити її в одну лекцію», – повідомляють організатори.

 

Олександра Екстер. «Три жіночі постаті» (1910)

 

Лекція про Олександру Екстер відбудеться 18 лютого о 19:00 у смартворкінгу «САД» (вул. Довженка, 3). Вартість однієї лекції – 100 грн., для студентів і пенсіонерів – 50 грн. Реєстрація та умови участі – тут.

 

У рамках «FOUND IN KYIV» також відбудуться лекції про художника Олександра Мурашка, письменника Михайла Булгакова, композитора Миколу Леонтовича, винахідника Ігоря Сікорського та ін.