У Щербенко Арт Центрі виставлять картини-«фрагменти»

«Фрагменти?» – новий проект Щербенко Арт Центру (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В), що стартує 17 лютого о 19:00. У ньому художниця Анна Миронова покаже частини власних картин, які вона зруйнувала на початку року.

 

Ілюстрація до проекту

 

Щербенко Арт Центр – про проект:

 

«Початок 2016 року. Анна Миронова прийшла в свою майстерню, зняла свої ранні пейзажі з підрамників і розрізала їх на однакові квадрати. Кожна з оригінальних робіт представляла собою втілення певного досвіду, спогадів, враженнь авторки. Тепер “фрагменти” колись єдиної картини – це нові самодостатні арт-об'єкти, що одночасно залишаються лише частиною початкового цілого.


У такий спосіб, глядач проекту постає перед проблемою герменевтичного кола: для розуміння цілого необхідно осягнути його окремі частини, але для розуміння окремих частин вже необхідно мати уявлення про сенс цілого. І хоча те саме ціле для нашого ока вже недосяжне, поняття “фрагмент” відсилає нас до його наявності.


Адже подібне співвідношення можна простежити у творчості як такій: кожен твір є фрагментом цілісного душевного життя художника, кожна робота – шматочок його життя, з нею пов'язані дуже особисті та глибокі переживання.


Але іноді подібні переживання з минулого – це вантаж, з яким митець готовий розлучитися, не шкодуючи, щоб відчути звільнення, завершити гештальт.


Гештальт, в свою чергу, також є неподільним феноменом, який зникає, лише коли ціле руйнується на компоненти. Так і в механічному процесі розрізання картин на однакові фрагменти автором було відображено руйнування старого для створення нового, надання минулому нового образу через переосмислення власних робіт».

 

Анна Миронова народилася у 1977 році. Брала участь у виставках Мистецького Арсеналу (Київ), Я Галереї (Київ, Дніпропетровськ), Карась Галереї (Київ), галереї RA (Київ), галереї Совіарт (Київ), Інституту проблем сучасного мистецтва (Київ), Галереї Ілько (Ужгород). Нині мисткиня живе і працює в столиці.

 

Відвідати «Фрагменти?» можна до 5 березня.

 

Джерело: сторінка виставки в Facebook