Культурний маршрут (16-22 березня)
Нинішній тиждень буде особливо насичений подіями. У свіжому випуску «Культурного маршруту» – фестиваль українського мистецтва у Парижі, кіно про приховане материнство, «альтернативна» історія України та «дог-арт».
У понеділок, 16 березня, о 18:30 в книгарні «Є» на Золотих Воротах (м. Київ; вул. Лисенка, 3) відбудеться зустріч із театралом та науковцем Олександром Токарчуком, ініційована Центром Леся Курбаса. На заході «Лідерство і Образність» він розповість про «два крила сучасної творчої людини».
Цього ж дня о 15:00 у FEDORIV Hub (м. Київ; вул. Велика Васильківська, 5) відбудеться презентація фестивалю сучасного вітчизняного мистецтва «Україна – вільна сцена», який пройде в Парижі. Проект має на меті ознайомити закордонних поціновувачів мистецтва із найбільш актуальними сторінками української культури.
Також 16 березня Благодійний фонд «Мистецькі надра» (м. Київ; вул. Кудрявська, 8а) відкриває виставку «Український іконопис, живопис, графіка і сучасне мистецтво». Твори експозиції стануть лотами спеціального аукціону, який відбудеться 20 березня. Церемонія відкриття триватиме з 18:00 до 20:00.
17 березня фонд ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8) запрошує на зустріч із американським журналістом, редактором і письменником Мостафою Хеддайем. На заході під назвою «No Outside: Критика та репортерство у культурній сфері» він розповість про основи якісної культурної журналістики в форматі «запитання-відповідь». Початок – о 19:00.
У середині тижня, 18 березня, о 19:00 в київській Я Галерея (вул. Хорива, 49Б) стартує нова виставка Миколи Малишка. Проект «Просте очевидне» – мистецькі міркування художника про дійсність з використанням крейди та глини. Він триватиме в арт-просторі до 6 квітня.
З 18 березня у Dymchuk Gallery (м. Київ; вул. Ярославська, 21) виставлятиметься проект "Сузір’я". В ньому можна буде побачити вибрані твори та архівні матеріали Олександра Ройтбурда та Юрія Єгорова. Виставка триватиме до 17 травня.
«Образ, тіло, порядок» – нова антологія гендерних досліджень, яку презентують у Центрі візуальної культури (вул. Глибочицька, 44) 18 березня о 19:00. Презентація відбудеться за участі Марії Маєрчик.
З 18 до 31 березня у Галереї сучасного мистецтва «ТриптихАрт» (м. Київ; вул. Десятинна, 13) експонуватиметься проект «Середземномор’є». Це персональна виставка живопису Віктора Рижих. Вернісаж експозиції розпочнеться в її перший день о 18:00.
Ще один захід 18 березня стосуватиметься літератури. У середу о 18:00 письменник Анатолій Дністровий та видавець Ростислав Семків презентують «Дефіляду в Москві» – перевидання книжки Василя Кожелянка, здійснене «Видавництвом Старого Лева». Твір написано в жанрі альтернативної історії, яка повертає минуле Україну в зовсім інакше русло. Подія відбудеться в книгарні «Є» на Золотих Воротах за адресою: вул. Лисенка, 3.
19 березня о 19:00 Центр візуальної культури покаже фільм «Архіви материнства» режисерки Ірен Люстіг. Стрічка присвячена прихованим історіям дітонародження в ХХ столітті. Вхід на подію – вільний.
В п’ятницю, 20 березня, о 17:05 в Муніципальній галереї (м. Харків; вул. Чернишевська, 15) відкривається нова виставка Ірини Озаринської. «DOG art» демонструє твори художниці в різних техніках, що зображують собак. Проект експонуватиметься до 3 квітня.
20 березня розпочинається Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS. Цьогоріч заходи фестивалю відбуватимуться в київському Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), «Кінопанорамі» (вул. Шота Руставелі, 19) та в кінотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19). Вхід на всіх заходи DOCUDAYS, що триватимуть до 27 березня – вільний.
20 березня о 19:30 український бренд ELENAREVA у рамках Ukrainian Fashion Week представить свою нову колекцію F/W 2015-16 BIRDS. Цього разу до роботи над колекцією була залучена ілюстратор та дизайнер по текстилю, студентка London college of Fashion та стажерка дизайнерського дому Alexander McQueen – Аліна Заманова, яка розробила принт спеціально для осінньо-зимньої колекції бренду.
Не втрачайте останньої нагоди відвідати виставку «Футуризм. Плюс-мінус 100 років», яка триває в Малій Галереї Мистецького Арсеналу до 22 березня. В ній можна подивитися на інсталяції митців творчого угрупування «Тотем» (м. Херсон).
А до 23 березня ви ще встигнете побувати на виставці «М’ясо місцевого забиття» у галереї «ХудГраф» (м. Київ; вул. Володимирська, 65). У ній фотохудожниця Марина Фролова зафіксувала реакцію жителів Севастополя на анексію Криму.