«Просте очевидне» Миколи Малишка

18 березня о 19:00 Микола Малишко презентує новий проект – «Просте очевидне». Виставка відбуватиметься у Я Галерея за адресою: м. Київ; вул. Хорива, 49Б.

 

Микола Малишко. «Відстань» (2014, полотно, темпера)

 

«Просте очевидне» – другий етап розмірковувань Малишка над навколишньою дійсністю. Цього разу до мистецьких рефлексій художник «залучає» крейду та глину. Головним об’єктом художнього дослідження експозиції є структуралізм як спосіб інтелектуальної та образотворчої практики.

 

Микола Малишко. «Простори Мальовані» (2014, полотно, темпера)

 

«Усе прагнув, уникаючи чогось унікального, надприродного, вишуканого, складного, епатажного, – наблизитись, зосередитись і побачити речі звичні, прості, буденні… Ставив задачу намалювати побачене й відчуте. Знову ж таки, відповідною художньою формою – віднайти формулювання і сказати це без слів», – розповідає про нові твори автор.

 

Микола Малишко, «Фрагмент» (2014, полотно, темпера)

 

Микола Малишко народився 1938 року в селі Знаменівка на Дніропетровщині. Закінчив Дніпропетровське художнє училище (1961) та Київський Державний художній інститут (1967, нині – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Лауреат у номінації «Художник року» («Золотий Перетин», 1997), Лауреат премії ім. Василя Стуса (1998) та «DE PROFUNDIS» (З ГЛИБИН, 2009).  У радянський період твори Малишка не експонувалися, бо виходили за рамки проголошуваного «соцреалізму». Вперше «незалежні» роботи автора були представлені у Львівському Національному музеї 1993 року, а потім – у міжнародних проектах у Німеччині, Угорщині та Австрії. В Україні твори Малишка експонувалися в Хмельницькому обласному музеї, в арт-просторі Я Галерея в Дніпропетровську, на Київській бієнале сучасного мистецтва тощо.

 

 

«Просте очевидне» Миколи Малишка експонуватиметься до 6 квітня.