Культурний маршрут (16-22 лютого)

Ці сім днів можна сміливо охрестити тижнем «Чорного квадрату». Адже з 16 до 22 лютого відбудеться декілька заходів, присвячених сторіччю з часу появи картини Казимира Малевича. Втім, це не завадить під час Культурного маршруту здійснити «Прогулянки містом», а дорогою «відвідати» Норвегію та зазирнути на житловий масив «Виноградар».

 

 

Найбільш насиченим днем на культурні події цього тижня буде середа.

 

18 лютого  в київській Я Галерея Антон Логов і Андрій Дудченко презентуватимуть проект «Гебдомерос». Назву Логов і Дудченко запозичили з роману італійського художника-сюрреаліста Джорджо де Кіріко. Експозиція присвячена сторіччю з часу появи на світ найвідомішого твору Казимира Малевича – «Чорний квадрат». Не проґавте! Виставка триватиме до до 16 березня.

 

 

Так само 18 лютого о 18:00 Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» розпочне вернісаж картин виставки «Прогулянки по місту». У неї увійшов творчий доробок Акима Левича за останні кілька років. Левич вважається одним із найвідоміших андеграундних вітчизняних художників, творчість якого стала доступною лише після розпаду СРСР. «Прогулянки по місту» триватимуть з 19 лютого до 3 березня.

 

 

Ще одна важлива подія цього дня – лекція Ігоря Тищенка, приурочена до виставки «Надбудова». 18 лютого в рамках заходу під назвою «Пострадянська трансформація ідеального житлового масиву» лектор розповість про архітектурні особливості «Виноградаря» – одного з районів Києва. Початок події – о 19:00. Вона відбудеться за адресою: м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх.

 

 

Нарешті, 18 лютого о 18:00 в Єрмілов Цетрі (м. Харків; Площа Свободи, 4) відкриється виставка жіночого проекту «Нуль без палички», в якому беруть участь 47 художниць. Останній день експозиції – 8 березня.

 

 

З 19 лютого за сприяння Чеського центру в Києві та Телешколи «Інтершкола» розпочнеться «Відлуння 18» – серія кінопоказів Міжнародного фестивалю документального кіно «Їглава». У перший день фестивалю організатори запрошують на відкриту дискусію на тему «Війна і мир: сучасне неігрове кіно. Чесько-український досвід», яка розпочнеться о 17:30. Протягом наступних трьох днів (19-22 лютого) можна буде подивитися документальні стрічки в шістьох номінаціях, присвячених темі військових конфліктів.

 

 

Також 19 лютого Щербенко Арт Центр (м. Київ; вул. Михайлівська, 22в) запрошує на лекцію Ларіона Лозового «Століття мстивості. Ресентимент у суспільних структурах моралі». Лектор розповість про значення поняття «ресентимент» для філософії ХХ століття та аналізу соціальних процесів. Початок – о 19:00.

 

 

У п’ятницю, 20 лютого, в Школі візуальних комунікацій (м. Київ; вул. Артема, 1-5) учасники міжнародного мистецького проекту Extreme Territories розкажуть про його набутки та результати. В заході, який тривав із 29 січня до 13 лютого у місті Ренн, брали участь студенти мистецьких спеціальностей з України, Франції та Грузії. З українського боку проект координувала куратор Алевтина Кахідзе. Лекція розпочнеться о 19:00.

 

 

Наприкінці робочого тижня буде доречно розкрити таємниці «Чорного квадрату». У проекті Inspired by Black Square 30 сучасних українських художників осмислюють та переосмислюють значення цієї легендарної та скандальної картини Казимира Малевича. Відкриття виставки вудбудеться 20 лютого о 18:00 у галереї «Мистецька збірка» (м. Київ; вул. Терещенківська, 13).

 

 

На наступний день, 21 лютого, о 14:00 блогер Олена Степова вдруге презентуватиме книжку «Все буде Україна!». Видання присвячене культурі як «ще одному фронту». Відвідувачі презентації зможуть зробити добровільний благодійний внесок на розвиток фонду «Мистецькі надра». Подія відбудеться за адресою: м. Київ; вул. Десятинна, 12.

 

 

 

Якщо ви зареєструвалися на участь у Зимовій літературній школі, то не забудьте, що заняття розпочинаються вже 23 лютого. Протягом шести днів у Карпатах мистецтву володіння літературним словом вчитимуть Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Маріанна Кіяновська, Святослав Померанцев, Тарас Прохасько, Ростислав Семків та інші українські літератори.

 

 

Жителям і гостям Одеси на тижні радимо відвідати спецпроект мистецької формації «АРТЕРИЯ» до Дня Святого Валентина. Учасники виставки «Валентин! Валентин! Валентин!» демонструють роботи у вигляді своєрідних «любовних повідомлень», виконаних у різноманітних художніх техніках. Експозиція триває з 14 до 26 лютого.

 

 

До 1 березня обов’язково подивіться міжмузейний проект «ВІКНА» в «Мистецькому Арсеналі». В ньому ви зможете побачити сучасну інтерпретацію традиційного українського народного мистецтва.

 

 

Двері експозиції «Норвегія» відкриті для відвідувачів до 7 березня. Це живописний цикл Ольги Петрової, написаний художницею під враженнями від подорожі країною. Виставка діє в Музеї Ханенків з 11 лютого.