Міжмузейний проект «ВІКНА» у «Мистецькому Арсеналі»

З 5 лютого до 8 березня музейний комплекс «Мистецький Арсенал» (м. Київ; вул. Лаврська, 12) проведе міжмузейний арт-проект «ВІКНА». Він присвячений сучасній інтерпретації українського традиційного мистецтва та народної культури.

 

 

«В українській етнокультурі  вікно  завжди уявлялось як своєрідна сакральна межа між світами – реальним та ідеальним, нинішнім і прийдешнім; як своєрідне «око» у зовнішній світ. У нашому проекті міфологема-образ вікна виконує функцію медіатора між сьогоденням та минулим», – впевнені організатори заходу.

 

В експозиції вперше виставлятимуться 100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ-початку ХХ ст. із провідних музейних колекцій. Наскрізним мотивом експозиції стане галерея світлин вікон українських хат з різних куточків України, зібраних етнографом, дослідником, митцем Петром Гончаром у його мандрівках та експедиціях.

 

Освітня програма арт-проекту «ВІКНА» познайомить відвідувачів Мистецького Арсеналу з традиціями створення народного костюму, символізмом його орнаментації, його роллю у суспільних відносинах.

 

Інноваційний освітній проект для дітей та підлітків «АРСЕНАЛ ІДЕЙ» підготував тематичну освітню програму, у межах якої для юних відвідувачів та їх батьків відбудеться серія цікавих подій – майстер-класів, воркшопів, презентацій, вікторин, конкурсів, інтерактивних екскурсій. Всі акції будуть пов’язані з українською народною культурою і  традиціями. Діти вимушених переселенців зможуть відвідати проект безкоштовно.

 

Також в рамках проекту «АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ» на заході сформують третій «теплий караван» для надання гуманітарної допомоги силам АТО та дітям, що опинились у скруті на звільнених територіях на Сході України.

 

Партнери проекту «ВІКНА»:

 

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

 

Національний музей народної архітектури та побуту України

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

 

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»