Культурний маршрут (23 лютого – 1 березня)

З 23 лютого до 1 березня «Культурний маршрут» радить обговорити культурну політику, "увімкнути" «Радіо за стіною», переглянути 100-річні набутки українських футуристів та подивитися кіно про журналістів.

 

 

На початку тижня Харківська муніципальна галерея (вул. Чернишевська, 15) презентує два нові проекти. 23 лютого розпочнеться друга частина експозиції про Харківську школу фотографії, а на наступний день, 24 лютого, заплановано відкриття виставки Ірини Ільїнської та Михайла Нікіпєлова-Конторовича під назвою «Прощавай, зброє…». Початок заходів – о 18:00.

 

 

24 лютого у  FEDORIVHub (м. Київ; вул. Велика Васильківська, 5) відбудеться друга зустріч із серії «Культура vs. Пропаганда»«Культурна політика». На цю тему подискутують депутат Олесь Доній та культурний експерт Катерина Ботанова. Модератор заходу – письменниця Лариса Денисенко. «Вхідний квиток» – придбана книжка із серії «100000 книг для сільських бібліотек». Реєстрація – обов’язкова.

 

«Радіо за стіною» – так називається друга персональна виставка художниці Анни Звягінцевої, яка розпочнеться 25 лютого о 19:00 і триватиме до 23 березня в арт-просторі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31).  Експозиція охопить такі теми, як життя з потоком інформації, параліч волі, час і дія, (без)відповідальність і свобода.

 

 

Крім того, 24 лютого о 18:00 в галереї АРТСВІТ (м. Дніпропетровськ; вул. Артема, 4а) художник Микита Шаленний презентує 4 найновіші проекти: «Самотність» (2011), «Катапульта» (2013), «Сучасний український ландшафт» (2014), «Четверте парадне» (2014). Своює творчістю Шаленний констатує та аналізує факти актуальних подій, граючись із різними медіа та формами. Експозиція триватиме до 21 березня.

 

 

25 лютого о 19:00 галерея COME in (м. Харків; вул. Данилевського, 26) запрошує на відкриття виставки однієї роботи Миколи Коломійця – "Загроза". Подивитися на твір можна в будь-який день крім понеділка та неділі.

 

 

 

Галерея Brucie Collections (м. Київ; вул. Артема, 55-Б) запрошує 25 лютого о 19:00 на відкриття виставки «Колірне поле»  Дмитра Богачука – одного з найбільш знаних арт-фотографів України. Богачук працює з областю універсальних спогадів, що належать «усім та нікому». На відкритті експозиції буде присутній сам автор.

 

 

 

Також 25 лютого культуролог Надія Парфан прочитає лекцію «Міста, яких не було: історія радянської урбаністичної утопії» в Центрі візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44). Захід приурочений до виставки «Надбудова» та присвячений утопічним архітектурним проектам Києва часів СРСР, серед яких – мікрорайони Славутич і Русанівка. Початок – о 19:00.

 

 

 

У четвер, 26 лютого, Школа візуальних комунікацій запрошує на відкритий випускний учасників курсу ілюстраторів. З 20:00 студенти показуватимуть свої роботи та розповідатимуть про процес навчання, а куратор Ірина Костишина та викладачі поділяться планами щодо курсу на майбутнє. В події також візьмуть участь незалежні експерти, які відмітять найкращі твори новоспечених ілюстраторів.

 

 

 

26 лютого о 19:00 в Щербенко Арт Центрі (м. Київ; вул. Михайлівська, 22в) відбудеться літературно-мистецька акція «Остання проповідь понтиїзму». Вона складатиметься з кількох частин, які представлять незвичний погляд на тексти збірки «Понтиїзм» Олександра Михеда та дадуть можливість познайомитися з новим романом письменника – «АСТРА». Подія пройде в рамках виставки «Ресентимент».

 

 

 

У цей же день, 26 лютого, о 18:00 в Малій Галереї Мистецького Арсеналу починається нова виставка – «Футуризм: плюс-мінус 100 років». У проекті виставляються роботи учасників творчого об’єднання «Тотем» (м. Херсон). Макс Афанасьєв, Олександр Юдін, Семен Храмцов, Стас Волязловський, Устин Данчук, Володимир Рейнхарт, Ольга Новікова переосмислюють творчість українських футуристів, використовуючи для цього новітні технології. Останній день «Футуризму…» – 22 березня.

 

 

 

У п’ятницю радимо зазирнути до простору Mezzanine (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31). 27 лютого о 19:00 там відбудеться нагородження переможців фестивалю «Кіномедіа» за 2014-2015 роки. Урочиста частина включає перегляд 19 конкурсних стрічок про працівників ЗМІ, а також концерт гурту «Вперше Чую».

 

 

 

З 27 лютого у виставковому центрі Bereznitsky Aesthetics (м. Київ; вул. Воздвиженська, 34) розпочнеться нова експозиція Віктора Сидоренка. Герой творів, що увійшли до проекту Memory Rewind, ніби застряг у позачасовому просторі із запитанням «Чому я?». Виставка триватиме до 31 березня.

 

 

28 лютого о 19:00 у Центрі  культури та мистецтв «КПІ» (м. Київ; проспект Перемоги, 37)  вже удруге відбудеться показ Нової опери Влада Троїцького – «КОРІОЛАН». Постановка поєднує в собі елементи театрального дійства, музичної імпрези та відеоарту. Вона присвячена герою Риму Гнею Марцію Коріолану який був піднятий на «п'єдестал» народом і ним же був скинутий.

 


 

 

Цього тижня підійде до завершення арт-форум «Пам’ятаю. Зима, що триває», присвячений річниці трагічних подій на Майдані. Подія включає в себе виставки, лекції, театральні покази та музичні заходи. Ви ще встигнете відвідати її до 26 лютого у Домі «Майстер-клас» (м. Київ; вул. Лаврська, 16а). На закритті форуму, 26 лютого, о 20:00 камерний оркестр New Era Orchestra виконає твори Й. С. Баха в інтерпретації відомих композиторів світу.