Культурний маршрут (26 травня - 2 червня)

Щотижня ART UKRAINE створює підбірку цікавих культурних подій, які або вже сталися в Україні, або ще лише на часі. У сьогоднішньому матеріалі ви зустрінете події різного формату: лекції, презентації, кінопокази, і, звичайно, численні художні виставки.

 

27 травня в Українському кризовому медіа-центрі (Київ) відбудеться лекція експерта з тоталітаризму та злочинів комунізму Павела Жачека на тему «Подолання спадщини тоталітаризму в Чехії: злочини комунізму, архіви спецслужб та люстрація». 

 

Антон Логов, LOUIS VITTON, 2012, полотно, мішана техніка


Наступного дня, 28 травня, у львівському Українському Католицькому Університеті відкриється проект «Ребрендинг/Надбанні Хрести», створений у співпраці з арт-центром Я Галерея. Використовуючи формат діалогу, проект зіставляє абстрактні роботи молодого художника Антона Логова («Ребрендинг») й збірку надбаних хрестів, подарованих УКУ священиком Ростиславом Гладяком. Проте, замість очікуваного протистояння сакрального й світського, хрест і бренд наближаються, провокуючи глядача на дискусію щодо природи обох символів.


 


Кадр із фільму «Відкритий музей»

 

Повертаючись до Києва - 29 травня у Мистецькому Арсеналі відбудеться відкритий показ фільму «Великий музей» австрійського режисера Йоханеса Хольцхаузена, інтерв'ю з яким нещодавно опублікував ART UKRAINE. Документальний фільм «Великий Музей» розповідає про особливості роботи одного з найвідоміших музеїв світу – Kunsthistorisches Museum Wien (Музей історії мистецтв у Відні). 


 

Наступного дня, 30 травня, у Музеї історії міста Києва презентуватимуть книгу Ольги Друг «Вулицями Старого Києва», що розповідає про центральні історичні райони Києва, особливості формування архітектурного середовища міста, його вулиці, будинки, храми тощо.

 

 

Медіа-вистава «Альберт, або найвища форма страти»

 

31 травня у Мистецькому Арсеналі відбудеться одразу дві події: медіа-вистава «Альберт, або найвища форма страти», а також зустріч із Юрієм Андруховичем, Іваном Малковичем та Владиславом Єрко — авторами найновішої української версії «Гамлета».

 

 

 

Цього ж дня у PinchukArtCentre відбудеться перше заняття програми «Арт-детективи» (для дітей 9-10 років), а також заняття на тему «Творення історії» (для дітей 11-12 років). Наступного дня, тобто у неділю, 1 червня, в арт-центрі проведуть ще одну зустріч із дітьми на тему «Жива композиція», в рамках якої маленькі відвідувачі дізнаються про основи та особливості побудови композиції.

 

 

Серед проектів, які нещодавно розпочали свою роботу:

 

Микита Кадан. «Фігури на білому»


«Після Перемоги» у харківському ЄрміловЦентрі. Куратором проекту став Микола Рідний, а учасниками - Анна Вітт (Німеччина), Артур Жмєівський (Польща), Ольга Житліна та Давід Тер-Оганян (Росія), Олександр Бурлака та Олексій Радинський, Борис Михайлов, Леся Хоменко, Микита Кадан, Давід Чічкан, Саша Курмаз, Тарас Камінний, Сергій Попов та Микола Рідний (Україна).

 

 

 

«Місця» у Нацмузеї. Учасники цього проекту - лауреати мистецької премії ім. Казимира Малевича - Алевтина Кахідзе, Стас Волязловський та Жанна Кадирова. Художники досліджують залежність між зоною публічного та приватного, висловлюються на тему відносин індивідуума та суспільства і запрошують до рефлексії глядача.

 

 

Робота Олесі Драшкаби

 

«Радикалізація» Олесі Драшкаби в галереї «Худграф». Ця виставка графічних робіт є не лише певною рефлексією на події Майдану (що видно з назви), але і спробою художниці переглянути власну творчість протягом останнього року. Перегукуються «мирні» роботи та зовсім свіжі (радикалізовані). Саме в повторі схожих сюжетів і баченні в них нового змісту авторка вбачає суть виставки. 

 

«Творчість і школа» Андрія Чебикіна в Інституті проблем сучасного мистецтва. У цьому проекті представлені твори як Андрія Чебикіна, так і його учнів.

 

Учорашній день та його результат, на який чекали протягом такого довгого часу, дають надію та приносять полегшення. І хоча головні події наразі розгортаються у політичній сфері, все ж таки, час переходити від пасивного очікування до активних дій, навіть якщо це для початку буде відвідування виставки чи перегляд фільму.