«Герої. Спроба інвентаризації»: українсько-німецький дослідницький проект

Національний художній музей України та Goethe-Institut в Україні у співпраці з ІСОМ України представляють українсько-німецький дослідницький проект «Герої. Спроба інвентаризації», презентація якого відбудеться о 18:00 17 грудня 2014 у Національному художньому музеї України (Київ, вул. Грушевського, 6). Виставку можна буде відвідати аж до 29 березня 2015 року.

 

Куратори проекту: Міхаель Фер (Берлін), кураторська група НХМУ.

 

У цьому проекті куратори пропонують критично розглянути «героїчну спадщину», що зберігається в колекції музею. Уперше за останні кілька років постійна експозиція першого поверху зміниться кардинально. Ідея оновлення виникла ще у 2013 році – як потреба у сучасній презентації та інтерпретації музейної колекції. Цю потребу у змінах підтримав давній партнер музею – Goethe-Institut в Україні.

 

 

Проект «Герої. Спроба інвентаризації» досліджує образ «героя» і його творення. У ході інвентаризації фондів музею були визначені твори, пов’язані з такими поняттями як «герой», «мученик», «святий» або «подвиг». Серед них є зображення героїв реальних і міфічних, тих, чиї вчинки стали подвигом або профанацією, народних – і вирощених в ідеологічних «лабораторіях».

 

Експозицію складуть близько 180 живописних, графічних та скульптурних робіт, починаючи з середніх віків і закінчуючи другою половиною ХХ століття.

 

Виставка розташується на 1 поверсі та частково захопить простір між 1 та 2 поверхами. Одна із залів залишиться вільною для того, щоб можна було поміркувати над тим, які герої потрібні Україні зараз.