Програма ЄС Culture Bridges виділяє 43 гранти на українські культурні проекти

Програма Європейського Союзу Culture Bridges виділяє 43 гранти на загальну суму 348 тисяч євро в рамках першого конкурсу. Трирічна програма Culture Bridges підтримує розвиток українського культурного та креативного секторів та сприяє їхній ефективнішій взаємодії з організаціями та операторами у Європейському Союзі (ЄС). У рамках програми надається фінансування на проекти національної і міжнародної співпраці та міжнародної мобільності фахівців, які працюють у культурному та креативному секторах.

 

Сulture Bridges впроваджується Британською Радою в Україні у партнерстві з мережею Національних інститутів культури Європейського Союзу (EUNIC) в Україні. Програма здійснюється з листопада 2017 року до жовтня 2020 року із загальним бюджетом 1,363 млн євро. Більше 100 грантів буде виділено упродовж програми.

 

Перший конкурс заявок засвідчив великий попит на можливості, які пропонує програма, з боку культурного та креативного секторів. Усього отримано 544 заявки на фінансування, з них 83% з України. Найбільше проектних заявок подано у секторах: культурна спадщина; візуальне мистецтво, фестивалі та креативні індустрії.

 

ЛітАкцент

 

212 заявок отримано на гранти міжнародної мобільності, тобто на навчальні поїздки, стажування, програми професійного розвитку або зустрічі з партнерами. Заявники з України висловили зацікавленість у поїздках до 24 країн ЄС, передовсім до Німеччини, Великої Британії, Польщі, Іспанії та Італії.

 

176 заявок отримано на гранти проектів національної співпраці від організацій з усіх регіонів України. Більшість заявок надійшло з Київської, Львівської та Одеської областей.

 

156 заявок отримано на проекти міжнародного співробітництва, що спільно впроваджуватимуться організаціями з України та країн ЄС. Організації представляють  10 країн ЄС, 27% заявок подано у партнерстві з польськими організаціями.

 

Проектні заявки оцінювали незалежні українські експерти. Керівники мережі EUNIC в Україні та інші члени наглядової ради Culture Bridges заслухали та схвалили результати оцінювання. Таким чином, для фінансування були відібрані 43 заявки, і успішні заявники отримають гранти на загальну суму 348 тисяч євро у квітні 2018 року. Нагороди включають 24 гранти на проекти міжнародної мобільності із загальним бюджетом 55,179 євро; 10 грантів на проекти національної співпраці  на суму 79,221 євро, та 9 грантів на проекти міжнародної співпраці з бюджетом у 193,415 євро.

 

«Ми у захваті від величезної кількості заявок з усієї України та з усього Європейського Союзу на перший конкурс програми Сulture Bridges. Так само, наші незалежні експерти були вражені високою якістю та креативністю поданих проектів. Це є свідченням величезного запиту на культурне співробітництво та обмін між окремими людьми та організаціями в ЄС та Україні.


Разом з нашими партнерами EUNIC  ми вирішили, що важливо профінансувати якомога більшу кількість заявок і відповідно збільшили бюджет. Разом із цим, ми не в змозі профінансувати стільки проектів, скільки хотілося б. Тому я заохочую заявників, які цього разу не отримали фінансування, подавати заявки на майбутні конкурси», -- зазначає Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні та директор програми Сulture Bridges.

 

Деталі щодо наданих грантів будуть оприлюднені після укладання договорів з успішними заявниками.

 

Наразі триває другий конкурс програми на гранти міжнародної мобільності. Кінцевий термін подання заявок — 12 квітня 2018 року. Третій конкурс на гранти співробітництва та міжнародної мобільності розпочнеться 14 травня 2018 року.

 

Інформація про програму доступна за посиланням та на Фейсбук сторінці Culture Bridges