У Києві відкриється міжнародна фотовиставка “Вхід заборонено”

Обрані серії з головної експозиції фотофестивалю Odesa Photo Days 2018 доїхали до Києва — відкриття виставки «Вхід заборонено» відбудеться 27 вересня о 19:00 у сквот-галереї «Речовий доказ» (вул. Рейтарська, 8Б). 


«Вхід заборонено» (англійською — Off Limits) — це історії, про які заборонено говорити з політичних чи історичних причин, це історії про забуті міста та забутих людей. Фотосерії, присвячені табуйованим темам, що актуальні у різних країнах і суспільствах, від Греції до Аргентини, були показані на фестивалі Odesa Photo Days 2018. Ці проекти було відібрано серед 212 заявок від авторів з 40 країн у рамках відкритого міжнародного конкурсу.

 

Фото: Алексіс Уаччо (Перу)

 

27 вересня – 14 жовтня у київській сквот-галереї «Речовий доказ» буде представлено відібрані серії експозиції «Вхід заборонено» таких авторів: Каті Брюдер (Австрія), Сергій Мельниченко (Україна), Дмитро Купріян (Україна), Серхіо Домінгес (Аргентина), Філіп Фуркад (Франція), Алексіс Уаччо (Перу), Олександра Павловська (Україна), Джордж Селлі (Велика Британія), Василіс Папаспіропулос (Греція).

 

Odesa Photo Days (до 2018 — Odesa//Batumi Photo Days) виник 2015 року як рефлексія на війну на сході України, політичні події та соціальні медіаманіпуляції. Щороку, у квітні, фестиваль збирає в Одесі професіоналів, аматорів та шанувальників фотографії. За чотири роки існування фестивалю відбулися десятки фотовиставок, лекцій, майстер-класів, фотопоказів та вечірок. Більшість подій у рамках Odesa Photo Days безкоштовні для глядачів. Географія фотофестивалю шириться далеко за межі України: у різні роки на форум приїжджали фотографи і куратори з Південної Кореї, Сингапуру, США, Туреччинни, Фінляндії, Чехії, Швейцарії та інших країн. У 2018 році серед запрошених лекторів фестивалю був фотограф агенції Magnum Алек Сот (США).

 

Сквот-галерея «Речовий доказ» (вул. Рейтарська, 8б) виникла на місці арт-центру Educatorium після його закриття. Фірма «Георгієвський резиденс» придбала будівлю на Рейтарській, 8Б за безцінок. Її арештували як незаконно відчужену і визнали речовим доказом. Саме тому митці та активісти назвали новий простір «Речовий доказ».