100 картин Клода Моне представляє виставка у Відні

Цієї осені Галерея Альбертіні у Відні представляє найбільшу виставку робіт Клода Моне (1840-1926) в Австрії за більш ніж 20 років. 100 експонованих картин включають найважливіші роботи митця з більш ніж 40 міжнародних музеїв і приватних колекцій, таких як Музей Орсе в Парижі, Музей витончених мистецтв Бостона, Національна галерея Лондона, Національний музей західного мистецтва в Токіо і Музей образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна в Москві.

 

Клод Моне. Човен-студія, 1874

Фото: artdaily.com / © Kröller-Müller Museum, Otterlo


Ця ретроспективна виставка, реалізована за щедрої підтримки Музею Мармоттан-Моне в Парижі, висвітлює шлях Моне від реалізму до імпресіонізму і далі до живописного методу, у якому колір і світло поступово відділяються від предметів, які їх відображають, являючи глядачу глибинний мотив твору замість простого наслідування природи. Як наслідок, пізні роботи художника створили ґрунт для абстрактного експресіонізму в живописі.


Картина за картиною, відвідувач йде слідами найважливішого імпресіоніста уздовж Сени, разом з митцем зупиняючись на різних станціях його життя: в Парижі, де Моне захопив пульс сучасного життя з мерехтливим світлом; в Аржантеї, де він примирив природу і технології; в Ветеї, де, перед обличчям нестійкої фінансової і сімейної ситуації, він занурився в самотність, щоб присвятити себе недоторканій природі; і, нарешті, в Живерні, де він прийшов до нової естетичної концепції, яка призвела до того, що імпресіонізм вийшов з кризи і проклав шлях до сучасного живопису.

 

Джерело: artdaily.com