100 хвилин інтерактивного мистецтва в новому українсько-польському проекті
Десять митців з двох країн — України і Польщі — протягом півроку досліджували поняття GRANICA. Результат їхньої праці буде представлений у вигляді інтерактивної акції тривалістю 100 хвилин — перформанси, відео, інсталяції, робота зі звуковими просторами міст — 5 листопада 2017 у Port Creative Hub (вул. Набережно-Хрещатицька 10А). Початок о 18.00.
Проект GRANICA визначає інші кордони, створюючи нові мапи — емоційні, інтимні та живі. Локації — Познань і Маріуполь — максимально віддалені одне від одного міста Польщі й України.
Учасники проекту:
PL: Януш Балдиґа, перформер, художник, професор — викладає в Мистецькому університеті в Познані | Марта Босовська, перформерка і докторка філософії мистецтв | Томаш Сікора, дослідник звуку і музикант гурту Karbidо | Кристина Лама Шидловська, хореографка | Давід Домбровський, композитор і перформер
UA: Оля Михайлюк, режисерка, перформерка | Лія Достлєва і Андрій Достлєв, художники і куратори проекту Відновлення пам’яті | Діана Берг і Дмитро Ступник, арт-платформа ТЮ
Границя — поняття, присутнє у всіх сферах людського життя. На перетині географічних, політичних, етнічних, етичних, фізичних і врешті метафізичних границь виникає поле найінтенсивніших впливів, аналогій і протиставлень. Границя розділяє, і об’єднує. Три роки тому в Україні гостро й однозначно виник географічний вимір поняття “границя”. Дехто з учасників проекту GRANICА — з українського Сходу, які зараз не можуть перетнути нову, несправедливо створену, границю і потрапити додому. Дехто — з інших територій, але часто бувають на сході України. Дехто — вперше потрапив туди в рамках проекту. Дехто ще не потрапив. Але чи іноді не буває так, що чіткішою є картинка, яка існує лише в уяві?
GRANICA — проект Агенції АртПоле — здійснюється за підтримки Інституту Адама Міцкевича і Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові у співпраці з Платформою ТЮ (Маріуполь) і Amarant (Познань).
Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.