100 років українського мистецтва представлять на аукціоні в Києві

20 квітня о 19.00 аукціонний дім Дукат розпочне четвертий Тихий аукціон. Цього разу колекція налічує 75 витворів українського мистецтва від 1920-х років до сьогодення.

 

Найцікавішим блоком аукціону є добірка післявоєнного мистецтва, сформована з робіт українських шістдесятників (А. Горської, В. Кушніра, Б. Плаксія, Г. Севрук), митців закарпатської школи живопису (Й. Бокшая, Ю. Герца, Ю. Контратовича, А. Коцки, В. Микити), художників львівського та одеського нонконформізму (О. Аксініна, В. Алтанця, В. Ананяна, Г. Жегульської, Ю. Коваленка, Г. Левицької, Р. Сельського, В. Хруща) та представників київського неофіційного мистецтва (В. Баклицького, М. Вайнштейна, Г. Гавриленка, І. Григор’єва, А. Лимарєва, Я. Левича, В. Мельниченка, Л. Рапопорт, Ф. Тетянича, М. Трегуба).

 

А. Криволап

 

Серед знахідок для колекціонерів українського авангарду — ескіз відомого бойчукіста, О. Саєнка, виконаний у 1920-х роках, робота О. Сиротенка 1930 р. «Дівчина, яка виходить з води», що є авторським графічним варіантом полотна з зібрання Національного художнього музею України, офорт знаменитого українського графіка М. Жука, створений у 1932 р.

 

Г. Гавриленко

 

Сучасне українське мистецтво представлене на аукціоні творами вже знаних митців (М. Вайсберга, О. Животкова, І. Ісупова, А. Криволапа, П. Макова, О. Ройтбурда, Т. Сільваші), а також молодих художників (А. Логова, М. Кравцова, Д. Куровського, О. Пронькіної, С. Силантьєва).

 

А. Горська

 

Серед топ-лотів аукціонної добірки:

- картина О. Ройтбурда «Голоси» (1986), написана в часи, коли художник почав працювати в трансавангардному напрямку;

- твір одного з найвизначніших графіків сучасності, П. Макова «Utopia. Сади» (2005–2006), виконаний у складній авторській техніці;

- полотно Т. Сільваші «Поле» (1993), що з’явилося в період його активної участі в діяльності об’єднання «Живописний заповідник»;

- провокаційна робота І. Ісупова за мотивами легендарного твору Т. Яблонської «Хліб».

 

О. Ройтбурд

 

Тихий аукціон передбачає, що торги відбуватимуться щоденно протягом дії виставки. Слідкувати за перебігом торгів можна безпосередньо на виставці, а також на сторінці аукціонного дому «Дукат» у Facebook.

 

Традиційно стартові ціни будуть унікально привабливими, тож запрошуємо всіх охочих взяти участь у четвертому Тихому аукціоні українського мистецтва.

 

І. Ісупов

М. Трегуб