15-та Щорічна зустріч YES у Києві представила роботи провідних сучасних митців

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) та PinchukArtCentre в рамках 15-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) на тему «Майбутнє покоління всього» представляють роботи провідних художників сучасності, серед яких Андреас Гурскі, Марк Квінн, Мартін Кобе, Ракель Коган, Джефф Кунс, Маріко Морі, Такаші Муракамі та Василь Цаголов. Їхні твори підтримують дискусію про те, що чекає на нас попереду, та демонструють уявний погляд художників на майбутнє.   

 

Андреас Гурскі. Каміоканде, 2007. Цифровий друк

 

Вчора, під час вітального прийому 15-ї Щорічної зустрічі YES Віктор Пінчук, засновник та член Наглядової ради YES, презентував роботу Маріко Морі «WaveUFO», як символ майбутнього. Вона демонструє світ, зв'язки у якому сягають далеко за його осяжні межі, та людей, пов'язаних один з одним. У своїй роботі Морі заглядає у всесвіт людської духовності. Сама робота UFO – це інтерактивна інсталяція НЛО, яка вміщує до трьох осіб. Ці особи чують звуки і бачать образи, які є візуалізацією їх мозкової активності, що зчитується і аналізується під час їх перебування всередині НЛО.   

 

Вперше головний візуальний елемент обідньої конференційної зали YES виконано у співпраці з митцем. Фрагмент масштабної картини датсько-ісландського художника Олафура Еліасона «Коли б не з’явилася веселка» – це нагадування про повний спектр можливостей, які пропонує майбутнє. Ідея веселки символізує надію і вмикає уяву, наділяючи нас здатністю бачити за межами очевидного і безпосереднього. Це яскравий прояв різноманітності та творення, прославлення того, що ще має відбутися – майбутнього покоління всього.  

 

Джефф Кунс. Тріснуте яйце, 1995/97. Полотно, олія

 

В рамках ексклюзивної співпраці з 15-ю Щорічною зустріччю YES художник Такаші Муракамі створив нову картину «Україна: війна і мир» (ウクライナ:戦争と平和) – диптих, на якому зображені квіти і черепи на тлі українського прапора. Одне з полотен з черепами зображує ціну, яку Україна платить за війну, що триває, та незалежність, яку вона здобуває у запеклій боротьбі. Інше полотно, наповнене квітами, зображує надію і світле майбутнє для країни, яка має весь потенціал для процвітання.  

 

Ракель Коган. Відображення №2, 2005-2016. Відео інсталяція

 

Ці унікальні мистецькі колаборації є яскравим проявом 15-річної традиції YES привносити мистецтво в центр контексту політичних дискусій. Активна підтримка одних із найвпливовіших художників світу також є демонстрацією спільного переконання у тому, що мистецтво виступає агентом змін, воно провокує і впливає на дискусію.        

 

Василь Цаголов. Прополка, 2002. Полотно, олія

Марк Квінн. Еволюція, 2005-2007. Рожеві мармурові скульптури

 

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світу.


Вже понад десять років YES виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США, Російської Федерації та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для виступів влади та опозиції. Вона об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади. YES була започаткована у 2004 році, коли Віктор Пінчук запросив близько 30 європейських лідерів для обговорення майбутнього України та ЄС в рамках першої Щорічної зустрічі. З 2004 до 2013 року Щорічні зустрічі YES проводились у символічному місці – Лівадійському палаці у Ялті. Таким чином, місце, де у 1945 році було поділено Європу, стало майданчиком для об’єднання широкої Європи. Внаслідок анексії Криму Російською Федерацією Щорічні зустрічі було перенесено до столиці України міста Києва. 

 

Щорічні зустрічі YES об’єднували керівників держав та урядів, серед яких були Тоні Блер, Ґордон Браун, Даля Грібаускайте, Реджеп Таїп Ердоган, Тоомас Гендрік Ільвес, Білл Клінтон, Броніслав Коморовський, Маріо Монті, Шимон Перес та Дональд Трамп. Серед  спікерів були також голови міжнародних організацій, такі як Кофі Аннан, Жозе Мануел Баррозу, Джеймс Вольфенсон, Ламберто Заньєр, Роберт Зеллік, Рональд Ноубл та Андерс Фог Расмуссен. На зустрічах виступали такі високопосадовці, як Роберт Гейтс, Йоганнес Ган, Валдіс Домбровскіс, Гіларі Клінтон, Вікторія Нуланд, Кондоліза Райс, Христя Фріланд та Мартін Шульц. Серед спікерів були також мислителі та громадські лідери, такі як Річард Бренсон, Герман Греф, Олексій Кудрін, Артур Лаффер, Юрій Мільнер, Нуріель Рубіні, Ларрі Саммерс, Строуб Телботт, Найал Фергюсон та Ричард Хаас. Президенти та Прем’єр-міністри України, а також провідні українські політичні, соціальні та бізнес-лідери регулярно виступають в рамках Щорічних зустрічей. 

 

До складу Правління YES входять Александр Квасьнєвський, Президент Польщі (1995-2005), Голова Правління YES; Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994); Вольфганг Ішингер, Посол, Голова Мюнхенської конференції з безпеки, Старший професор Школи управління Hertie; Патрік (Пет) Кокс, Президент Європейського парламенту (2002-2004), Депутат Європейського парламенту (1989-2014); Віктор Пінчук, засновник YES, засновник Фонду Віктора Пінчука та групи EastOne; Андерс Фог Расмуссен, Засновник Rasmussen Global, Генеральний секретар НАТО (2009-2014), Прем’єр-міністр Данії (2001-2009) та Стефан Фукс, Віце-президент «Havas Group», Виконавчий співголова «Havas Worldwide».