32Vozdvizhenka Arts House представить книгу художника Юрія Лейдермана

20 травня о 19.30 галерея 32Vozdvizhenka Arts House та благодійний фонд MayDayArt презентують книгу «Моабітські хроніки» художника та письменника Юрія ЛейдерманаПрезентація відбудеться у форматі діалогу автора з видавцем, колекціонером та другом Віктором Савківим, а також Нікітою Каданом де вони спробують пояснити і розібрати смислову і літературну поетику художника. Після презентації відбудеться автограф сесія з Юрієм Лейдерманом.

 


 
У книзі текст перетинається з авторським живописом, який ілюструє та пояснює написане, та навпаки: текст пояснює намальоване. На перший погляд, «Моабітські хроніки» — своєрідний «щоденник художника». Однак при подальшому знайомстві текст розкривається як щось набагато більше і щось невловимо менше, викриваючи особистий характер щоденникової поезії. Сам автор визначає ці записи так: "«Моабітські хроніки», ніби маленьких вірші у прозі про те, як емігрант поступово божеволіє від старості, творчих невдач, ненависті до правлячого режиму на батьківщині. Але водночас зачіпає й інші теми — футбол, історія мистецтв, природа". 


«Моабітські хроніки» — друга книга, яка вийшла у світ за підтримки видавництва 32Vozdvizhenka Arts House. Першою стала книга «Проекти» Леоніда Войцехова. Видавництво спеціалізується на літературній творчості художників-концептуалістів. Автор передмови — Нікіта Кадан.