Адмірал флоту розповість про анексію Криму крізь сни

«Перископ» – виставка Іллі Ісупова, що розпочнеться 20 квітня о 18:00 у Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10). У проекті художник і адмірал флоту розповість про українських моряків після анексії Криму.

 

Ілюстрація до проекту

 

Куратор галереї Дана Брежнєва – про проект:

 

«Як відомо, кожен військовозобов'язаний дає урочисту присягу на вірність батьківщині. У різних державах вона має свою специфіку, зміст і обряд; відповідає традиції того чи іншого народу. Об'єднуючим елементом є урочистість, благоговіння перед новою відповідальністю, непохитність у правильності прийнятого рішення. Саме з присяги новобранець набуває прав і обов'язків згідно до військового законодавства країни, в тому числі - покарання за зраду - дезертирство. Відмова від прийняття присяги не допускається.

Як відчували себе моряки українського флоту після анексії Криму, коли їх зобов'язали «додержуватися Конституції Росії, строго виконувати вимоги військових статутів, накази командирів і начальників» (згідно зі ст. 40 Закону РФ «Про військовий обов'язок і військову службу»)? Хто вони тепер: герої чи зрадники? Яке відношення моряків російського флоту до військовозобов'язаних, які присягнули колись іншій країні?

Особиста трагедія адмірала завойованої землі представлена у просторі галереї художником Іллєю Ісуповим. Навіть щиро приймаючи ідеологію нової країни, адмірал хоче забути про минуле, викреслюючи його із сьогодення. Але сни повертають витіснені страхи і сумніви».

 

«Адміралу останнім часом ввижається один і той же дивний сон. Він ніяк не може його пригадати, але іноді мара раптом спливає хвилею незрозумілої тривоги, коли адмірал крокує по теплому асфальту південного міста, коли чує крик чайок чи шум моря десь поруч. Йому стає моторошно, хоча ніби нема чого боятися: він не зрадник, він зрадив зрадника і став героєм! Адже так? Важко все це, тим більше, що адмірал не звик шукати і знаходити смисли в своїх вчинках, і тим більше - в своїх снах. Може, у вас вийде?» – розповідає про виставку сам Ілля Ісупов.

 

«Перископ» відбудеться за участі Катерини Берлової. Проект триватиме до 12 червня.

 

Джерело: сторінка заходу в Facebook