Алевтина Кахідзе створила ілюстрації до спецпроекту про Майдан

"Справа Майдану" нараховує 89 кримінальних проваджень. Журналісти Громадського зробили повну ревізію інформації про розслідування вбивств на Євромайдані, виділили 12 найрезонансніших справ та розповіли 5 історій Майдану, які ви могли не знати. Ілюстрації до спецпроекту Громадського "Справа Майдану" створила відома українська художниця Алевтина Кахідзе


Ілюстрація Алевтини Кахідзе до "Справи Майдану"


Розгін студентів на Майдані 30 листопада 2013 року. Розстріл мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014-го. Вбивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, викрадення Ігоря Луценка та викрадення і вбивство Юрія Вербицького 22 січня 2014-го — це найрезонансніші справи Майдану. Водночас є понад вісім десятків інших епізодів. Усі вони — а йдеться про події лише у Києві — умовно об’єднані в одну велику "Справа Майдану", а розслідує її єдиний слідчий центр, Департамент спеціальних розслідувань ГПУ.


Про масштаби "Справи Майдану" найбільше говорять цифри. Якщо подивитись лише на деякі з них, зокрема, на кількість свідків, стає зрозуміло, що до фіналу ще далеко. У "Справі Майдану" їх 9,5 тисяч.

Прокурори говорять, що суди у справах Майдану можуть тривати іще не менше двох років. На те, аби притягнути до відповідальності не виконавців, а тих, хто віддавав злочинні накази — екс-посадовців, потрібно ще більше часу.

 


СПЕЦПРОЕКТ 

ДИВИТИСЯ ВІДЕО