Аналітик CEDOS Павло Федорів прочитає лекцію з урбаністики в галереї “Дукат”

Освітня платформа CANactions запрошує на лекцію Павла Федоріва  «Урбаністика: міський дизайн чи критична теорія?», яка відбудеться у четвер, 21 червня, о 19:00 годині в галереї “Дукат”, вулиця Рейтарська, 8Б, Київ.

 

Павло Федорів

 

В Україні бум урбаністики. На стінах будинків з’являються мурали, але житло в цих будинках стає все менше доступним. Прагнення побити рекорди кількості туристів і створити бренд часом призводить до того, що мешканці не знаходять собі місця в історичному центрі.

 

Уявлення про “благоустрій” у різних людей дуже відрізняються, однак, мало хто заперечує, що міста треба робити приємними для життя, відпочинку і роботи. Проблема в тому, що рідко уточнюється: для кого, як і чиїм коштом. На фоні тактичних змін у міському просторі соціально-економічні нерівності та нерівномірний географічний розвиток поглиблюються.

 

inhabitat.com

 

В Україні немає не тільки національної політики розвитку міст, а й розуміння реального стану справ, на основі якого таку політику можна було б створити. 

 

Мову для аналізу того, як зробити міста не тільки красивими, а й справедливими, має критична теорія. Що це таке і як її можна використати, розповість аналітик CEDOS Павло Федорів.

 

Вхід вільний за реєстрацією.

 

 

* * *

Аналітичний центр CEDOS (раніше — «Центр дослідження суспільства») — незалежний, позапартійний, некомерційний аналітичний центр. Займається дослідженням державної політики та суспільних процесів у сферах освіти, міграції та міського розвитку, прагнучи стимулювати прийняття рішень на основі даних та участь громадян у прийнятті рішень. Діє з 2009 року.