Антологія «Мистецтво українських шістдесятників»

Видавництво «Основи» за підтримки Stedley Art Foundation готує до друку книгу, присвячену українському мистецтву 60-х років ХХ століття. Видання «Мистецтво українських шістдесятників» розповість про «неофіційну» творчість діячів культури та мистецтва України радянського періоду в різних художніх сферах (візуальний арт, література, музика, кіно, архітектура тощо).

 

 

Робота над «Мистецтвом українських шістдесятників» тривала два роки. Упорядники книги – молоді мистецтвознавці Ольга Балашова та Лізавета Герман. В укладанні антології також взяли участь понад 70 експертів – мистецтвознавців, дослідників, колекціонерів, художників, їхніх рідних та близьких. Книга включатиме 15 розділів про чільних авторів 1960-х рр., огляд тенденцій того періоду та аналіз їхніх історичних передумов, а також репродукції понад 300 творів живопису, графіки, скульптури і монументального мистецтва, чимало з яких будуть опубліковані вперше.

 

«Ми не намагалися раз і назавжди закарбувати під обкладинкою цього видання якийсь єдиний канонічний образ шістдесятих. Скоріше, навпаки, – нашою метою було подати цей важливий для нашої історії період таким, яким він зображений у художніх роботах і спогадах їхніх авторів – яскравим, важким, суперечливим, повним розчарувань і надій», – розповідає Лізавета Герман.

 

Презентація видання «Мистецтво українських шістдесятників» відбудеться в рамках фестивалю «Книжковий арсенал» 22-26 квітня 2015 року.

 

Джерело: stedleyart.com

 

Фото – з офіційної сторінки видавництва «Основи» у Facebook