Архітектори висловилися проти сексизму у пам’ять про Заху Хадід

За життя Заха Хадід регулярно зазнавала статевої дискримінації. У пам’ять про іраксько-британську архітекторку її колеги виступили на захист мисткині.

 

Заха Хадід

 

Єва Іржична, президент Асоціації архітекторів Лондона: «Один із наших клієнтів сказав, що не хоче працювати над своїм проектом із жодною жінкою. Це було абсолютно не зрозуміло. Але вона була найкращою. Не певна, що кожен чоловік міг би із нею позмагатися».

 

Елісон Брукс: «Я думаю, Заха мала рацію, коли казала про те, що жінкам треба працювати більше, ніж чоловікам, аби довести свій професіоналізм. Адже у Великобританії справді бракує жінок серед архітекторів».

 

Норман Фостер: «Доволі багато архітекторів незалежно від статі стали набагато популярнішими за кордоном, ніж у себе на батьківщині. Думаю, те саме можна сказати і про Заху».

 

Френк Гері: «Вона не звертала увагу на сексизм. Вона йшла своїм шляхом і була напрочуд впевненою в собі».

 

За статистикою 76% архітекторів у Великобританії є чоловіками. У той же час опитування видання «Architectural Review» показало, що 61% жінок-архітекторок вважають себе жертвами гендерної дискримінації на професійному підґрунті.

 

Нагадаємо, Заха Хадід пішла із життя 31 березня у віці 65 років. Причиною смерті став серцевий напад у клініці Майямі, де архітекторка лікувалася від бронхіту.

 

Джерело: theguardian.com

 

Ілюстрація: wikipedia.org