Art Berlin переїжджає у колишній аеропорт Берлін-Темпельгоф

Молодий ярмарок Art Berlin (27-30 вересня) на другий рік свого проведення переїхав до колишнього аеропорту Берлін-Темпельгоф — одного з найбільш знаменитих і, водночас, найбільш неоднозначних об'єктів німецької столиці.


Директор ярмарку Майке Крузе розповіла The Art Newspaper: "Ми дуже раді, що Art Berlin  знайшов своє нове місце в захоплюючих дух приміщеннях аеропорту й займе цілих два його ангари. Ці приміщення належать місту, тож переговори пройшли легко". За її словами, ярмарку вдалося укласти угоду і на 2019 рік.

Центральна зала аеропорту Берлін-Темпельхоф. © Tempelhof Projekt GmbH, www.thf-berlin.de 

Фото: www.theartnewspaper.ru


Аеропорт Берлін-Темпельгоф розташований на півдні центральної частини міста. Спорудження терміналу, збудованого в рамках реконструкції Берліна Адольфом Гітлером, завершилося в 1941 році. Нещодавно кілька ангарів використовувалися для тимчасового розміщення біженців; коли міграційна криза досягла свого піку наприкінці 2015 року, тут перебувало 2,5 тис. мігрантів.


Ярмарок Art Berlin виросла зі свого комерційно невдалго попередника Art Berlin Contemporary (ABC). "Він пропонувала галереям більш експериментальну, орієнтовану на художників модель", – коментує директор Art Berlin. Минулого року Майке Круз здивувала експертів тим, що заснувала спільно з директором ярмарку Art Cologne Даніелем Хугом Art Berlin під керівництвом виставкової компанії Koelnmesse.


Цього разу в Art Berlin братимуть участь більш ніж 120 галерей із 21 країни. Приблизно дві третини учасників є власниками галерей у Німеччині; у семи є представництва в США, наприклад, Freedman Fitzpatrick із просторами в Лос-Анджелесі та Парижі. За словами Коузе, цього року з'являться нові секції, у тому числі присвячені молодим художникам. У рамках цієї програми буде представлено близько 30 персональних проектів. "Окрім того, ми зробили секцію "Салон". Це підготовлена куратором Тенцингом Барши підбірка привезенних молодими галереями творів — по одному від кожної, які виставлятимуться на спільному стенді."

 

 

3D-модель виставкового простору в аеропорту Берлін-Темпельхоф. © Tempelhof Projekt GmbH, www.thf-berlin.de

Фото: www.theartnewspaper.ru

 

Попри все, усе ще існують побоювання, що арт-ринок Берліну, багатий на художників та дилерів, страждає від відсутності стабільної бали місцевих колекціонерів. "Не виникає сумнівів, що Берлін розвивається швидко. Останніми роками в місто проїхало багато німецьких та відомих іноземних колекціонерів, зокрема Юлія Стошек та Дезіре Фойерле; багато з них планують переїхати сюди та відкрити свої колекції широкому загалу", – говорить Крузе.


"Art Berlin приваблює багато молодих колекціонерів, які лише починають скуповувати мистецтво; тут вони знайомляться з галереями. Запуск нової арт-ярмарки доречний ще й тому, що потенціал арт-ринку зростає", – додає вона.


Цього року Berlin Art Week — а з ним і молодий ярмарок Art Berlin — перенесли свої дати на 2 тижні, із середини на кінець вересня, після того як час і місце проведення змінив художній ярмарок Positions Berlin, який також проходитиме 27-30 вересня в Берлін-Темпельгоф. Новий розклад збігається з відкриттям низки програм у рамках Європейського місяця фотографії, який розпочнеться 28 вересня, у тому числі програми C/O Berlin з темою «Назад у минуле». Однак, у ці ж дати  також відбуватимуться viennacontemporary (27–30 вересня) та Expo Chicago (27–30 вересня), а вже через тиждень розпочнеться Frieze London (4–7 жовтня).

 

Джерело: www.theartnewspaper.ru