У Одесі ініціювали освітній курс з арт-критики

У Одесі мистецтвознавець Михайло Рашковецький ініціював 9-місячний курс з арт-критики. До участі в роботі курсу в першу чергу запрошуються студенти і випускники учбових закладів за спеціальністю: журналістика, мистецтвознавство, філологія, філософія, культурологія, діючі художники, куратори і журналісти. Навчання буде проходити переважно у формі семінарів, виконання практичних робіт (у тому числі і публікації в діючих ЗМІ) і їх обговоренні. Для тих, хто отримає позитивний відгук на співбесіді – пільгові умови проходження курсу.

 

Джерело зображення: www.kidsofdada.com

 

Підсумком роботи курсу має стати стартап у вигляді незалежного критичного ресурсу, котрий включатиме в себе різноманітні види художньої журналістики: рецензії, критичні статті, фото- та відео- огляди, персональні блоги і т.п. Такий ресурс може не обмежуватися рамками візуального мистецтва, а висвітлювати і міждисциплінарні проекти, що включають літературу, кінематограф, музику, театр, інші види діяльності в галузі культури.

 

Михайло Рашковецький – куратор Одеської бієнале сучасного мистецтва, куратор Музею історії євреїв Одеси, член відбіркової комісії Премії PinchukArtCentre (2015) і комісії з відбору куратора українського національного проекту на Венеціанській бієнале-2017.

 

Бажаючим взяти участь у роботі курсу необхідно до 1 жовтня надати наступну інформацію про себе: ім'я, прізвище, вік, освіта, (в разі незакінченої освіти  вказівка ​​курсу), вид діяльності в даний час і зручний час для відвідування курсу (дні тижня і час діб), володіння мовами, навички користування ПК, фото-, відео- обладнанням, наявність публікацій (в будь-якому вигляді і жанрі) в мас-медіа. Бажаний додаток короткий мотиваційний лист та зразок власної критичної роботи, опублікованої або не опублікованої, незалежно від форми, обсягу і предмета критичного аналізу.

 

Обов'язково контактна інформація телефон, мейл, сторінки в соц. мережах, персональні сайти (якщо є). Інформацію надсилати до 1 жовтня за адресою: mirash54@mail.ru або в особистому повідомленні на ФБ сторінці "Михайло Рашковецький". Запрошення на співбесіду будуть розсилатися персонально.