Арт-критики вимагають звільнення куратора виставки Бйорк у МоМА

З кожним днем кількість різко негативних відгуків про виставку співачки Бйорк від арт-критиків та блогерів збільшується. Інтернет-спільнота настільки обурена, що вимагає звільнення її організатора – куратора нью-йоркського Музею сучасного мистецтва (Museum Of Modern Arts) Клауса Бізенбаха.

 

 

«Безбожний шлюб між поп-музикою та інституцією високого мистецтва закінчується розлученням. Як і більшість знаменитих шлюбів», – вважає Джонатан Осетер. «RIP Клаус Бізенбах», – максимально коротко і жорстоко свою неприязнь до куратора висловив художник із Брукліна Шон Джей Патрік Карні. В свою чергу, арт-критик «New York Magazine» Джеррі Сальтц розмістив у соцмережах фото із палаючою прес-перепусткою до MoMA.

 

Захисники Бізнебаха не так виправдовують його, як засуджують надміру жорстокий тон негативних відгуків про виставку. Джефрі Рональд Сісікен називає головною причиною провалу Бізенбаха «жорстоких критиків». «Критики бояться почуттів?» – так називається стаття художниці з Чикаго Кейт Інголд, яка пов’язує інцидент із ненавистю сучасних культурних журналістів до жінок-митців.

 

В той же час сам Клаус Бізенбах продовжує жити безтурботним життям і спілкуватися з найпопулярнішими світовими селебрітіз. Наприклад, на останньому фото в Instagram він зробив селфі із актором Джеймсом Франко. Кореспонденти видання Artnet.com жартують, що здогадуються, про що домовлялися ці двоє.

 

«Bjork» – виставка у Музеї сучасного мистецтва, що розпочалася 8 березня та триватиме до 7 червня. Це художня ретроспектива життя та творчості легендарної ісландської співачки, що складається з відео-арту, музичних та скульптурних інсталяцій. Детальніше про проект можна дізнатися на сайті МоМА

 

Джерело: news.artnet.com

 

Фото: vebidoo.com