Від Антарктики до гавайських вулканів: 11 арт-резиденцій, які можуть вас здивувати

На завершення тижня пропонуємо вашій увазі 11 найнезвичніших арт-резиденцій у світі за версією artsy.net. Арт-резиденції — це студії, що надають митцям можливість обмінюватися досвідом, створювати нові колективні та індивідуальні проекти та пожвавлюють міжкультурну комунікацію. Нагадаємо, що цієї осені Україна вперше долучилася до цієї поширеної у світі художньої практики. 

 

Арт-резиденції в різних куточках світу різняться своїм розташуванням, практиками, філософією. Деяким із них, як от наведеним нижче, справді є чим здивувати.

1. Арт-резиденція Брисбенського аеропорту (Австралія) запрошує митців поспостерігати за життям аеропорту: невпинним потоком зворушливих вітальних і прощальних сцен, пожвавленим натовпом і живописним рухом літаків.

 

Усі фото — artsy.net

 

2. Резиденція Національного наукового фонду (США) в Антарктиці залучає митців до висвітлення важливості досліджень у цьому регіоні, водночас надаючи їм можливість насолодитися атмосферою спокою і ясності "на краю світу".

 

 

3. Арт-резиденція на вантажному кораблі серед транспортних контейнерів поєднує незвичні умови водної подорожі та цікаві маршрути. Резиденція була започаткована компанією "Zim"  найбільшою вантажною судноплавною компанією в Ізраїлі.

 

 

4. "Рекологія" в Сан-Франциско, заснована в 1990 році, пропонує митцям доступ до місцевих побутових відходів і можливість їх творчого переосмислення на спеціально відведеній студії в Центрі транспортування і переробки твердих відходів. 

 

 

5. Простір "Оутландія" розташований на горі Бен-Навіс (Шотландія), найвищій точці британських островів. Резиденція являє собою невеличкий (шириною 3 метри) будиночок на дереві.

 

 

6. Комплекс "Side Street Studios" у Кейптауні (ПАР) пропонує резидентам перебування в дизайнерських студіях, розташованих у закинутих будівлях. У обмін на твір мистецтва художники можуть до трьох тижнів перебувати в резиденції безкоштовно.

 

 

7. Резиденція на острові, що знаходиться посеред Верхнього озера в Північній Америці,  це середовище незайманої природи, у якому художники можуть ізолюватися не лише від галасу великих міст, а до певної міри від цивілізації як такої.

 

 

8. Резиденція "Коні і мистецтво" біля озера Балатон на заході Угорщини запрошує художників до участі у двотижневих програмах, що поєднують у собі гіпологію і візуальне мистецтво.

 

 

9. "Elsewhere" арт-резиденція в американському місті Ґрінсборо, розташована на місці не функціонуючого секонд-хенду, у якому стараннями ініціаторів арт-простору збереглася чарівна атмосфера нагромадження найрізноманітніших речей. 

 

 

10. Щороку Національний фонд художніх парків (США) пропонує резиденції в національних парках по всій Америці. Одна з них резиденція в Національному парку "Гавайські вулкани", гості якої мають змогу пожити і попрацювати неподалік від активних гавайських вулканів Кілауеа та Мауна-Лоа.

 

 

11. Інститут SETI в Каліфорнії  це проект із пошуку позаземних цивілізацій. Арт-резиденція, започаткована в межах Інституту, має на меті зближення мистецтва і науки.