Артем Волокітін готує «вибухи» в Одесі

NT-Art Gallery презентує персональну виставку «Інструкція з експлуатації» харківського художника Артема Волокітіна. У проекті Волокітін продовжує зображувати вибухи – «страхітливі фізичні явища, перед якими людина усвідомлює свою кінцевість».

 

Артем Волокітін. «Видовище-4» (полотно, олія, змішана техніка)

 

«Якщо Гойя у дев'ятнадцятому столітті був безпосереднім свідком війни, Волокітін, як і більшість людей двадцять першого століття, спостерігає за нею за допомогою засобів масової інформації. Чи не тому картинка виходить страхітливо-красивою і холодно-відстороненою? Здається, тут відбувається естетизація катастроф, вибухів і руйнувань, і в цьому серія “Інструкція з експлуатації” абсолютно протилежна “Лихам війни”», – розповідає про нову виставку художника Катерина Філюк.

 

Артем Волокітін. «Невідворотна краса» (2014, полотно, олія)

 

Артем Волокітін народився у 1981 році, живе і працює у Харкові. У 2005 році закінчив Харківську державну академію дизайну і мистецтв. Лауреат І ступеню конкурсу візуальних мистецтв Ейдос (2007), лауреат фестивалю молодіжних арт-проектів Non Stop Media (2008), володар першої премії конкурсу PinchukArtCentre Prize (2009), номінант премії Future Generation Art Prize (2011). У 2010 році пройшов стажування в майстерні Ентоні Гормлі (Лондон). Один з представників Національного павільйону України на 56-й Міжнародній ярмарці мистецтв La Biennale di Venezia (2015).

 

Артем Волокітін

 

«Інструкція з експлуатації» розпочинається 18 вересня і триватиме до 26 жовтня за адресою: м. Одеса; Лідерсовський бульвар, 5.

 

Фото художника: pinchukartcentre.org