Тістол, Маценко та Мінін перетворять ArtUkraine Gallery на Раймузей
Проект “Раймузей”, що невдовзі відкриється у просторі ArtUkraine Gallery — спільна виставка трьох знаних українських художників — Олега Тістола, Миколи Маценка та Романа Мініна. “Сучасне мистецтво — це логістика сенсів” — говорять автори і відразу запрошують глядача до гри сенсами, починаючи з самої назви проекту.
“Мистецтво минулого і сьогоднішнього дня, свідомо чи підсвідомо, обертається навколо раю. Чи то відчай неможливості його знаходження, чи то іронія — не має значення. Більшість художників з давніх часів займаються пошуками раю або створенням штучного раю, або розмовами про рай і пекло”.
Твір Нацпрому (О.Тістол, М.Маценко) "Кохайтеся, чорнобриві"
На думку учасників проекту, специфіка локального раю на даний момент полягає в тому, що наша країна об’єднала абсолютно різних, самостійних і вільних людей: “Таких людей може об’єднати одна-‐єдина стратегія — це стратегія боротьби між добром і злом, яка передбачає вихід із пекла і перехід до раю”.
Другий аспект і варіант прочитання назви відсилає до адміністративно-територіальної одиниці, яка в даному випадку виступає в якості одиниці культурної.
Художники вважають, що, як і багато трансформацій в нашій країні, котрі розпочиналися як громадські ініціативи, формування музею теж необхідно починати “знизу”. Задля чого створити у кожному районі музей, де громадян матимуть змогу самостійно трактувати категорії краси, раю чи естетики загалом.
Значною мірою на цю думку авторів проекту навело місце проведення виставки: Печерськ та одна з найрезонансніших новобудов в країні на Грушевського 9-А, що постає вдалим майданчиком для дискусії. Автори пропонують власне бачення самого поняття «музей» як динамічної і відкритої громадської структури, простору для суспільного висловлювання і активного обговорення проблем культури, етики, естетики, локального та глобального.
“Тема музею є болючою темою для українського культурного простору, і саме тому ми не пропонуємо європейську модель музею, яка базується на археології — збиранні усього найкращого, охороні та популяризації. Ми пропонуємо скоріше музей ідей — свою версію раю”.
Подаючи приклад ефективної співпраці, художники відкривають дискусію задля того, щоб спровокувати критику, обговорення та пошук шляхів розвитку. “Мистецтво та культурний процес — це дискусія. «Раймузей» має шанс стати дійсно діючим проектом, який зрештою переріс би в обласний, державний або світовий Музей Раю”.
Відкриття виставки відбудеться 14 лютого о 18.00.