ArtUkraine Gallery представила проект Оксани Левчені-Константиновської

29 червня в ArtUkraine Gallery (м. Київ, вул. Грушевського, 9А) відбулася презентація нового поекту Оксани Левчені-Константиновської «QUASIЕволюція або назад у майбутнє».

 

Наші архаїчні стереотипи – морально-етичні та соціальні – залишися незмінними, незважаючи на те, що нині в повсякденний ужиток людства увійшли нові технології.

 

Тут і далі – проект «QUASIЕволюція» в ArtUkraine Gallery

Фото: Фейсбук-сторінка ArtUkraine Gallery

 

В основу серії представлених настінних гобеленів, зроблених в гіперреалістичній манері постмодернізму, покладені репродукції з етнографічного підручника кінця 19 ст. Фрідріха Ратцеля – улюбленої дитячої книги Оксани Левчені-Константиновської.

 

Головна ідея мистецького проекту «QUASIЕволюція» – симбіоз сформованих тисячоліттями людських цінностей та мінливих тенденцій технологізованої сучасності. Старовинні ілюстрації з етнографії постають у новій інтерпретації, в роботах мистикні з’являються автохтони, які полюють за допомогою дронів, переміщуються на сігвеях, фотографують айфонами. Та в той час вони мають такі ж мотивації, стереотипи поведінки як і їх давні пращури: прагнення домінувати, дотримання та встановлення ієрархії, пошук їжі, боротьба за територію, відповідність певним класам та рангам.

 

 

«За освітою я медик, тому маю аналітичний підхід до формування ідеї та концепції творів. У мистецтві мене цікавить аналіз та екстраполяція сучасного досвіду серед етносів, які зберегли свою автентичність. Таким чином утворюються нові сентенції, здатні показати справжній стан еволюції суспільства», – говорить авторка проекту Оксана Левченя-Константиновська.

 

 

«Оксана Левченя-Константиновська – це унікальна особистість. Наша перша зустріч відбулася 8 років тому в Українському домі під час підготовки проекту «ВоджіЛеніє». Мисткиня представила серію портретів «маленьких диктаторів», які супроводжувалися хромосомним рядом. Вже тоді її перший проект викликав неабиякий резонанс. Я була вельми здивована, коли дізналася, що Оксана має не мистецьку, а медичну освіту», – Наталія Заболотна, засновник Art Ukraine Gallery.

 

 

* * *

Оксана Левченя-Константиновська народилася 1975 року. Закінчила Київський медичний університет ім. Богомольця за спеціальністю «Хірургія» (2001), Школу архітектурного дизайну (2005). Навчалася живопису в майстерні Олександри Прахової. Медик за фахом, практикуючий хірург, яка у досить зрілому віці наважилася на зміну діяльності. Дає консультації як терапевт, а в якості хірурга займається благодійністю.  Живе та працює в Києві.

 

Персональні виставки: проект «Щастя» (Одеса, 2011), «Колективний розум» (Київ, 2011), «Великі очікування» (2012), «Find your tribe and love them hard» (Київ, 2017).

 

Спеціальна премія за видатну майстерність в рамках Лондонської бієнале мистецтва за картину «У пошуках душі» (2017).