ArtUkraine Gallery представить новий проект Вінні Реунова

18 липня в ArtUkraine Gallery відбудеться відкриття виставки відомого українського художника Вінні Реунова «Краще ніж оригінал».

 

За cловами самого митця, проект «Краще ніж оригінал» — це художньо-функціональна інновація, значення якої виходить далеко за межі художньої творчості автора. 

«Це метод виробництва неповторної якості «Повторення», який наближає елітарну ексклюзивність художнього ринку — «підпису автора» до функції розширеного споживання, яку можна порівняти з музикою або літературою», — каже Вінні Реунов.

Формально виставка складається з «оригіналів», які послужили темплейтами (шаблонами), і домальованих принтів — новими і неповторними інтерпретаціями художника, які і є ідеальним кінцевим твором мистецтва.

 

 Тут і далі — твори Вінні Реунова

Вінні Реунов позиціонує процес тиражування не як технічний, допоміжний, а як художній акт. Саме репродукування стало твором не тільки матеріальної, а й культурної цінності і є головною особливістю виставки.

Вінні Реунов — це «Посол Майбутнього в Теперішньому», який ствавить перед глядачами питання про те, що є цінним, коли в даний час, «легально» можна репродукувати все з точністю «до нуля». Прикладом може послугувати Джефф Кунс, яскраві та «надувні» скульптури якого є нічим іншим як збільшеною копією надувної кульки.

 



Окремий розділ в творчості художника по праву займає королева Великобританії Єлизавета ІІ — незмінна муза Вінні Реунова, яку можна знайти на кожному полотні серед безлічі персонажів. Відомі актори і музиканти, легенди світової арт-індустрії, українські політики, бізнесмени, селебретіс постають єдиним цілим в сюжетах автора. Що це? Перегравання та спотворення реальності або культурна установка, спрямована на осмислення єдності світу і універсалізму? Тут кожен глядач знайде персональне повідомлення.

У своїй творчості Вінні Реунов пропонує систему координат, в основу якої закладено параметр неминучої гармонізації соціуму, де соціум — це динамічна система, єдиний багатоклітинний живий організм, який керує «вектором балансу», або в практично-побутовій транскрипції — прагненням до стану комфортного проживання.

 



Адже культура — це «соціальний навігатор», який вказує оптимальну стратегію індивідуального та колективного розвитку, і саме робота над створенням функціонуючого навігатора і є глобальною метою Вінні Реунова.

«Я відчуваю його талант, який важко вербалізувати. Але я точно знаю, що він вже став частиною історії світового мистецтва. На жаль, відчути дивний геній сучасності дано не кожному» , — наголошує Наталія Заболотна, засновниця Art Ukraine.