ArtUkraine Gallery представляє проект “Серед Невідомості”

22 травня в ArtUkraine Gallery відкриється виставка «Серед Невідомості», що представить роботи Дарини Мо Мот (Україна) та Рафаеля Гануссека (Німеччина). Проект «Серед Невідомості» — це дослідження сучасного суспільства й антиутопічних наслідків розвитку технологій. Своєрідна сага про «перевинайдення» особистості за хвилину: тисячолітнє творення соціальних взаємодій та їх тотальне увімкнення в «онлайн» за декілька років. Це трохи про тепер, про завтра і про тисячу років потому.

 

Дарина Мо Мот. Where's Revolution 

Усі зображення надані організаторами

 

Неочікуваною стала співпраця ArtUkraine Gallery з відомим галеристом та арт-експертом Євгеном Карасем, який виступив куратором міжнародного проекту поєднавши живопис, відео-арт та інтерактивні інсталяції двох митців з різним бекграундом, але спільними ідеями про зміну понять людяності в умовах динамічного розвитку технологій.

 

Назва проекту «Серед Невідомості» символізує віртуальний простір, в якому є вся інформація, але водночас вона втрачає свою значимість через неможливість її усвідомлення та контролю.

 

В рамках проекту будуть представлені масштабні живописні роботи та унікальна інтерактивна медіа інсталяція Дарини Мо Мот, яка надасть можливість кожному залишити своє селфі в експозиції та приєднатися до експерименту, присвяченого репрезентації людей у соціальних мережах. Продовженням тематики побутової віртуалізації стане відео-арт Рафаеля Гануссека "Generation Y the fuck" —  унікальна колекція відео та інтерв’ю з різними людьми від Азії і Європи до Америки, над яким автор працював декілька років. Було відзнято біля 100 годин матеріалу у 8 країнах світу та 17 містах. Попри різноманітність культур, люди виглядають однаково: стиль, одяг, настрій, ізольованість, — така собі заплутана притча покоління доби смартфонів.

 

Рафаель Гануссек. Generation Y the fuck (фрагмент відео)

 

«Проект «Серед Невідомості» на перший погляд прагне поєднати непоєднуване, але це зумисна провокація, яка вказує на розрив і межу, що виникає між реальністю та віртуальністю у епоху розквіту діджитал-нарцисизму. Проект створений двома унікальними митцями покоління Y —  українською художницею Дариною Мо Мот, яка екстраполює реальність офлайн та молодим німецьким режисером Рафаелем Гануссеком, який фіксує девальвацію відчуттів і емоцій реального життя через наявність постійного медіатора — смартфона.

 

Для Art Ukraine Gallery цей проект теж є викликом — аби не застрягнути в інституційному егоцентризмі, до якого останнім часом тяжіє мистецький світ, на роль куратора ми запросили нашого колегу по цеху з іншої галереї — одного з найвідоміших кураторів та арт-експертів Євгена Карася. Ми точно не знаємо, куди нас приведе цей міст «Серед Невідомості», але впевнена, що буде цікаво!» — Наталія Заболотна, засновниця ArtUkraine.

 

Концепція до виставки, написана у формі мікроблогів Twitter, адже автори проекту вірять, що глядач скоріше прочитаєте 10 постів, аніж сторінку тексту.

 

Рафаель Гануссек. Generation Y the fuck (фрагмент відео)

 

«Технології – це легкі наркотики повсякдення. І йдеться не про діджиталізацію та кількість годин, проведених онлайн, а про відсутність сенсу», — Дарина Мо Мот, художниця.  

 

 

 

ArtUkraine Gallery

Київ, Антоновича 102–104.
+380 67 1001728

info@artukraine.gallery

Вт.–Нд. 11.00 – 20.00

Пн. – вихідний

 

Вартість квитка: 50 грн.

30 грн. – пільговий для школярів, студентів та пенсіонерів (за наявності посвідчень)

 

Безкоштовний вхід (за наявності посвідчень) – для дітей до 12 років, інвалідів 1, 2 категорії, багатодітних родин, військовослужбовців, учасників АТО та ООС,  УБД, члени родин загиблих ветеранів війни (у т.ч. Небесної Сотні), працівників музеїв та Спілки художників України.