Автором Ротшильдської Бронзи називають Мікеланджело

Група дослідників, включно з Майклом Холлом, Девідом Ексерджаном, Вікторією та Чарльзом Айвері, Полом Джоаннідсом, Вільямом Велесом та Тімоті Кліффордом позавчора опублікували спільну працю. У ній висловлюється твердження, що так звана Ротшильдська Бронза (бл. 1506-1508) точно належить авторству Мікеланджело. Загалом, скульптурки – пара оголених чоловіків, старого та молодого, які сідлають міфологічну істоту, що схожа на пантеру.

Ротшильдська Бронза © Arrigo Coppitz

Фото:  www.theartnewspaper.com


Книга «Мікеланджело: Скульптор у Бронзі», редакторкою якої стала Вікторія Айвері та Пол Джоаннідс, підсумовує тези, які почали явно та обережно висловлюватися ще з 2015 року, коли ці бронзові статуетки виставлялися в Музеї Фітзвільям, Кембридж. Того ж року, на конференції міжнародних експертів було ретельно досліджено бронзові мініатюри і книга стала результатом цього дослідження.

 

Хоча прямих доказів атрибуції немає, основним аргументом на користь висновку про авторство твору стали докази із позицій історії мистецтв, документознавства, анатомії, металургії та інших технічних особливостей скульптур. Звісно, є й ті, хто не погоджується з такими висновками експертизи – наприклад, видатний дослідник Мікеланджело, Френк Золлнер.

 

Скульптурна композиція вперше була представлена у 1878 році на Paris Exposition Universelle, куди її люб’язно надали власники – Адольф та Джулія Ротшильди. Джулія стверджувала, що придбала скульптурки за рік до того як такі, чиїм автором був саме Мікеланджело. Подальша атрибуція поставила під сумнів авторство. Згодом твір був проданий на Лондонському Sotheby’s у 2002 році приватному покупцеві за більш ніж £1.5 млн. Проте під час продажу бронзові статуї класифікувалисявже як твори Флорентійської школи XVIст. Натомість, очевидно, що їхня ціна була адекватна твору радше знаменитого майстра, аніж неатрибутованій роботі.

 

Джерело: www.theartnewspaper.com