Ай Вейвей будуватиме паркани у Нью Йорку для свого нового проекту

Китайський миець та активіст Ай Вейвей зведе десятки парканів у Нью Йорку для майбутньої виставки, що відкриється у жовтні та розповідатиме про стіни, що розділяють людей та позначають межі, пише Artdaily.org. Митець, що часто працює з темами кризи біженців та міграції, має наміри створити нову масштабну інсталяцію "Хороші паркани — хороші сусіди" (англ. Good Fences Make Good Neighbors).

 

Ай Вейвей
Фото: South China Morning Post

 

Художник запозичив назву проекту з вірша "Лагодження стіни" (англ. Mending Wall), автор якого, американський поет ХХ століття Роберт Фрост, розмірковує про стіну між сусідами. За словами Ай Вейвея, його засмучують дії Дональда Трампа, зокрема обіцянка американського президента збудувати стіну вздовж південного кордону США з Мексикою та спроба заборонити в'їзд до Сполучених Штатів для мусульман. Художник планує перетворити захисний металевий паркан в мистецький символ у різних куточках Нью Йорку, одного із найбільших у світі торговельно-фінансових центрів та принаді для туристів. 

 

Палкий критик китайського уряду, Ай був затриманий у 2011 році та  81 день перебував за ґратами, його паспорт був конфіскований протягом чотирьох років. У 1983‒1993 роках відомий митець, що нині мешкає в Берліні, був іммігрантом у Нью Йорку.

 

"Огорожа — інструмент, що завжди був популярним у геополітичному лексиконі й викликає асоціації з такими словами як "межа", "охорона", "сусід", пов'язаними з поточним глобальним політичним середовищем, — розповідає Ай Вейвей. — Але варто пам'ятати, що, в той час, як бар'єри використовували й використовують для нашого розділення, ми, люди, — усі однакові".

 

За свідченням Public Art Fund, проект "Хороші паркани — хороші сусіди" стане найбільшим та найамбітнішим проектом митця.