Бенксі відкрив готель у Вифлеємі

Відомий англійський графітист, політичний активіст та режисер Бенксі придбав готель у Вифлеємі, аби привабити в місто туристів та привернути увагу людей до політичних проблем.

 

Місто Вифлеєм, релігійний центр християн та місце паломництва, розташоване в так званому регіоні Західний берег ріки Йордан, з 2006 року оточене восьмиметровим бетонним муром. За словами власника, готель "Walled-Off" (англ. "відгороджений") "має найгірший з-поміж уіх готелів світу вид": усі вікна будівлі, розташованої лише за 4 метри від муру, виходять на його бетонну стіну. 

 

Фасад готелю "Walled-Off" поруч з 8-метровим муром

Фото: the loupe

 

Інтер'єр готелю прикрашають десятки оригінальних творів Бенксі. Так, над ліжком однієї з кімнат їзраїльський солдат та палестинський протестувальник б'ються подушками, в той час, як телевізор, що імовірно мав би показувати новини каналу CNN стоїть тріснутий, та повернутий задом наперед. У президентському номері робоче джакузі наповнюється водою з цистерни, що протікає, подібної до тих, які прикрашають дахи будинків багатьох палестинців.

 

Один з номерів готелю "Walled-Off"

Фото: The Boston Globe

 

Вартість 9 номерів готелю різниться від $30 за 2-ярусне ліжко в одній кімнаті до $965 за одну ніч в президентському люксі. З метою захисту творів Бенксі, кожен гість готелю має також надати заставу розміром $1,000. Сайт закладу заохочує гостей скористатися нагодою помалювати на мурі та обіцяє незабаром відкрити магазин з усім, що може для цього знадобитися.

 

"Сьогодні ми приймаємо гостей з 6 різних країн і я думаю, що більшість наших клієнтів прилітають лише для того, щоб сюди потрапити", — зауважив менеджер готелю "Walled-Off". Він також відповів критикам готелю, що наголошують на недоступності цін для багатьох палестинців, зазначивши, що близько 50% прибутків йдуть на зарплатні працівників, а решта — у бюджет місцевої спільноти.

 

Готель "Walled-Off". Президентський люкс

Фото: Toronto Star

 

Туристи можуть зазирнути до готелю, не зупиняючись в ньому, аби відвідати галерею, що продає палестинське мистецтво та музей, що висвітлює історію регіону. 

 

Офіційне відкриття закладу відбулося в понелідок, 20 березня, без участі митця, що старанно оберігає свою анонімність.

 

Це не перший проект Бенксі на території Палестини. У січні 2015 року митець нібито проник в сектор Газа через тунель контрабанди та залишив три роботи на стінах місцевих будинків, зруйнованих ізраїльськими повітряними ударами в ході конфлікту попереднього року. У 2007 році він створив кілька творів в регіоні Західний берег ріки Йордан, а в 2005 — прикрасив 8-метровий мур дев'ятьма трафаретними зображеннями.

 

Джерело: artdaily.com