Біля занедбаного будинку в Києві влаштують світлову інсталяцію

Столична садиба за адресою: Верхій Вал, 28/12 стане епіцентром проекту «Будинок Новікова. 1893», ініційованого Центром Сучасного Мистецтва (CSM). Організатори хочуть звернути увагу жителів та гостей Києва на проблеми споруди кількагодинною світловою інсталяцією.

 

Світлина з будинку Новікова. Фото: Олег Сідлецький

 

Побудований у 1893 році будинок Новікова був важливим культурним і торгівельним осередком Подолу. У 1917-му радянська влада перетворила садибу на комунальне помешкання, а її колишні власники змушені були доживати життя в напівпідвалах. Зараз споруда перебуває в занедбаному стані, а її нинішній власник відмовився виходити з організаторами на зв’язок. Не маючи можливості узгодити із ним захід, CSM довелося відійти від першопочаткового задуму проекту. «У своєму проекті ми планували візуально акцентувати загрозу зникнення будинку за допомогою яскравої неонової лінії-перекреслення, а також розповісти мешканцям Києва невідому їм історію садиби, розмістивши інформаційні таблички поруч із будинком […] Хоча ми змушені відійти від початкового мистецького задуму, ми все ж «проллємо світло» на проблеми будинку…», – розповідають вони. Автори ініціативи: Валерія Карпань та Олег Перковський.

 

На інсталяцію біля будинку Новікова можна буде подивитися 11 грудня з 18:00 до 20:00. Захід є частиною проекту «Мозаїка міста». Нещодавно в його рамках прикрасили шість мозаїк радянських часів і виготовили «Троянського коня» в спальному районі.

 

Джерело: сторінка заходу в Facebook