Благодійний проект в Нацмузеї — програма освітньо-культурних заходів на ці вихідні
Цей тиждень в Національному художньому музеї України (Київ, вул. Грушевського, 6) пройде під знаком стилю: у моді, музиці та мистецтві. Частина подій проводиться в рамках благодійного проекту ЛЕВИ СВОЇХ НЕ ЛИШАЮТЬ з благодійною метою — на лікування поранених військових.
3 жовтня, 18:00 — авторська лекція Зої Звиняцківської «Мода України часів Незалежності».
Якщо здається, що з «модною» сторінкою в нашій історії все ясно — варто зустрітися із фахівцем, яка знає про українську моду набагато більше за «ґуґл» і, власне, сама і є «модою». Лекція побудована на авторських дослідженнях, унікальних фото- й відеоматеріалах, а також унікальних особистих історіях. А потрапивши на лекцію, ви саме встигаєте на початок благодійної дизайнерської лотереї.
Вхід за благодійним внеском від 50 грн.
4 жовтня о 17:00 — аудіоперформанс харківського художника Івана Світличного та арт-групи SVITER.
Очевидно, що звук особливим чином змінює музейний простір, розширює палітру чуттів і дає глядачам новий контекст для дослідження образотворчого мистецтва. Вже кілька років Іван Світличний та арт-група «SVITER» працюють над серією аудіоперфомансів, основою яких є формування звукового простору за допомогою художньої дії та візуальних об'єктів. Аудіоперфоманс «0 dB/10^3» — одна з останніх робіт авторів, кінцева акустична дія буде створюватися безпосередньо в залах із звуку навколишнього, виставкового середовища.
Вхід за благодійним внеском від 50 грн.
5 жовтня о 15:00 — презентація документального фільму «Конструктор Василий Ермилов».
Ми маємо унікальну нагоду бути серед перших глядачів фільму, що розповідає про видатного художника-конструктивіста Василя Єрмілова. Це знайомство з особистістю, художником, якому вдалося вчинити мистецьку революцію попри тоталітарний режим і «вимоги часу». Єрмілов створив візуальний образ епохи — його лінії та форми промовляли з обкладинок видань, плакатів, вітрин, трибун і театральних сцен. Його ідеями й образами надихаються сучасні дизайнери. Фільм містить інтерв'ю з людьми, які знали художника особисто.
Після перегляду у вас буде можливість поспілкуватись з авторами.
Вхід вільний. Благодійний внесок вітається.