Борис Михайлов представить Україну на 57-й Венеційській бієнале

Відомий фотограф Борис Михайлов влаштує виставку в українському павільйоні на 57-й Венеціанській бієнале у травні цього року. Куратором проекту виступить техаський музей Dallas Contemporary. 

 

Борис Михайлов
Фото: HUDRUK 

 

За словами Glasstire, некомерційний музей Dallas Contemporary має тісні зв'язки з українською арт-сценою через ключових членів свого персоналу: виконавчий директор Пітер Дорошенко був комісаром Українського павільйону в 2007 і 2009 роках, а також займав посаду директора PinchukArtCentre; у той час як помічник куратора Лілія Куделя, яка народилася в Україні, нещодавно була головою зовнішніх відносин у Мистецькому Арсеналі.


Саме Дорошенко і Куделя обрали для бієнале нову серію Михайлова "Парламент" (2014 — теперішнє). Відповідно до прес-релізу, "основна увага приділяється взаємодії фотографії з медійними площинами та взаємозв'язку між аналоговою і цифровою репрезентацією".

 

Митець родом із Харкова, який нині мешкає у Берліні, вважається класиком сучасної фотографії. Творчість Михайлова має концептуальний та соціально-документальний характер. Його впізнавані світлини відтворюють класичні сцени з радянської та пострадянської України.

 

Борис Михайлов. Із серії "Історія хвороби"

 

"Ви повинні бути інсайдером у суспільстві, аби спромогтися зобразити це так, як намагаюся я," — зауважив фотограф у інтерв'ю Artnet News 2012 року, напередодні відкриття виставки-дослідження в Берлінській галереї.

 

Серія Михайлова "Історія хвороби", що закарбувала занедбані умови життя тих, хто залишився без даху над головою після падіння Радянського Союзу, була предметом великого дослідження, проведеного у нью-йоркському MoMA в кінці 2011 року.

 

Куратори Українського павільйону описують його товрчість як "симптоматику поточного ландшафту медій та суспільства пост-правди у якому ми живемо". На додаток до основної експозиції з творами Михайлова, павільйон міститиме твори українських художників, які інтерпретують доробок фотографа, і "міркують про походження українського сучасного мистецтва" через нього.

 

Джерело: news.artnet.com