Босх і Тінторетто залишаться в Музеї Прадо

Картини Ієрінома Босха та Джакопо Тінторетто не вивозитимуть із Національного музею Прадо. Заклад зміг домовитися із Управлінням національної спадщини Іспанії, яке планувало перемістити твори до майбутньої власної галереї.

 

Джакопо Тінторетто. «Омовіння ніг» (1548-1549)

 

Минулого року управління надіслало Прадо запит із проханням надати йому чотири картини, які перебувають у колекції національного музею з 1940-х. А саме – триптих Босха «Сад неземних насолод» (1500-1505) та «Омовіння ніг» (1548-1549) Тінторетто. «Якщо вони хочуть бачити картини в своєму місці, то будуть чекати, поки замерзне пекло», – прокоментував ситуацію директор Прадо Хосе Педро Перес Ллорка. Однак в одному із нещодавніх інтерв’ю голова управління національної спадщини Альфредо Перес Де Армінан повідомив, що твори залишаться в Прадо: «Всі дискусії закінчено. Формально такого запиту ніколи не було».

 

Ієронім Босх. «Сад неземних насолод» (1500-1505)

 

Виставковий простір «Королівські колекції» (Royal Collections) під егідою управління повинен відкритися в Мадриді в 2017-му. Він не матиме постійної експозиції, натомість складатиметься із робіт, тимчасово запозичених у 19-ти закладів.

 

Джерело: theartnewspaper.com

 

Ілюстрації: theartnewspaper.com, wga.hu