Бойовики знищують твори мистецтва на території фонду ІЗОЛЯЦІЯ в Донецьку

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ повідомляє про знищення представниками «ДНР» арт-творів, що перебувають на території заводу – його колишньої резиденції в Донецьку.

 

 

Однією з перших була розстріляна робота української художниці Маші Куликівської. Мильні скульптури «Homo bulla» використовувалися бойовиками як мішені для тренувань найманців. Виставкові простори, де був реалізований проект «Ce N'est Rien»  художника Кадера Аттія, зараз використовуються загарбниками для утримання в'язнів та проведення допитів.

 

22 червня 2015 року співробітники фонду отримали підтвердження, що представники «ДНР» підірвали інсталяцію Паскаля Мартіна Таю, створену художником в рамках проекту «В Пошуках Часу» в 2012 році. Робота представляла собою гігантську помаду, що вінчала заводську трубу. Інсталяція «Перетворися!» була присвячена жінкам Донбасу і відзначала їх роль у відновленні післявоєнного Донецька.

 

Серед художніх робіт, що залишилися на захопленій території – інсталяції та великомасштабні об'єкти Даніеля Бурена (Франція), Цая Го Цяна (Китай), Леандро Ерліха (Аргентина), Кадера Аттія (Франція), Паскаля Мартіна Таю (Камерун-Франція), Люби Малікової, Жанни Кадирової, APL315, Гамлета Зінківського (Україна) та інших художників. Багато з цих арт-об'єктів, що перебували на території фонду в Донецьку, були здані загарбниками на металобрухт або використані для споруд блок-постів в місті.

 

«Кажуть, що це був центр нібито світового мистецтва. Його не можна було не зайняти. Тому що те мистецтво, яке вони поширювали, мистецтвом не є. На території Донецької республіки таке мистецтво буде каратися», – говорить Леонід Баранов, голова спеціального комітету «ДНР», який з червня 2014 року розташовується на території заводу.

 

9 червня 2014 р. територія колишнього заводу ізоляційних матеріалів, на якій розташовувався фонд ІЗОЛЯЦІЯ в Донецьку, була захоплена найманцями самопроголошеної «Донецької Народної Республіки». З того часу територія і приміщення фонду використовуються як база для підготовки бойовиків, а також як в'язниця, місце страти і склад викрадених автомобілів.

 

Поки прояви мистецтва на захопленій території знищуються, художники, які працювали з ІЗОЛЯЦІЄЮ, допомагають компенсувати втрати – відновлюють свої роботи або пропонують нові замість знищених.

 

Джерело: izolyatsia.org