Бренна Янгблад. По той бік фарби

У Парижі у галереї Nathalie Obadia проходить третя персональна виставка Бренни Янгблад. Художниця  вважається однією з найбільш талановитих представників так званої «пост-чорної» генерації на афроамериканській арт-сцені Каліфорнії. Перші роботи Янгблад були пов’язані з фотографією та різними способами її подання (зокрема, через колажі і концептуальні полотна). Протягом кількох наступних років художниця почала займатися реалістичним живописом та скульптурою, а нині рухається в напрямку радикального абстракціонізму.

 

 

На виставці «Сходи» представлені 12 найновіших робіт Бренни за 2014 рік, що відображають її розуміння поняття «рекомпозиція». Вона створює картини з різнорідних елементів і матеріалів: папірців (банкноти, вініловий папір, клейкий папір, шпалери, особисті та знайдені фотографії, фотокопії та картонні літери), різноманітних речей (лопаті вентилятора, підошви взуття, шишки) і барвників (акрил, аерозоль, пігменти, плями, смоли, плівки, лак).

 

 

 

 

Елементи з повсякденного життя роблять картини Янгблад візуально складними і концептуально потужними. На полотнах ці образи і об’єкти зникають під товстим шаром фарби, який вона все ж частково відшкрібає, щоб показати приховані зображення.

 

 

 

 

Художниця створює навколо предметів свою реальність; робить їх абстрактними, але при цьому зберігає їхній зовнішній вигляд.

 

 

 

 

Натюрморти, інтер’єри та абстракції «Сходів» досліджують проблеми історії, мистецтва, ідентичності, кольору шкіри, соціального класу, пам’яті.

 

 

 

 

Виставка Бренни Янгблад триває до 28 березня.

 

Джерело: artaddict.net