Буття рослин втілять на килимі та папері

20 квітня о 19:00 Андрій Сагайдаковський та Олена Турянська представлять спільний проект «Вегетація» в київській Я Галерея (вул. Хорива, 49Б). Художники розкриють філософські питання крізь рослинні метаморфози, використовуючи килими та папір.

 

Андрій Сагайдаковский. «Небо» (2016, килимок, олія). Тут і далі – роботи з проекту

 

«Саме на рослинній метафорі (наразі гегельянській) побудовано значну кількість прикладів, що вони стосуються європейської історії, культури як таких та участі в їхньому русі, місці окремої людини. Виставка Андрія Сагайдаковського і Олени Турянської “Вегетація” – спроба дати зовсім різні погляди на подібну художню оптику: коли найпринциповіші філософські питання (у випадку Сагайдаковського це, найчастіше, Мартін Гайдеггер; Турянська посилається на екзистенціалізм) вирішуються на полі мистецтва, розкриваючись митцем через увагу до рослинного метаморфозу […] “Вегетація” – не тільки справа виготовлення твору, а й активне перебування глядача в одному просторі з роботами, де досвід є невід’ємною частиною факту експозиції. Весняні морози добігли кінця. Бути глядачем означає глядіти», – розповідає про виставку арт-критик Борис Філоненко.

 

Олена Турянська. Із серії «Колооберти» (2015, папір, витинання)

 

Андрій Сагайдаковський. «Вегетація» (2016, килимок, олія)

 

Андрій Сагайдаковський народився в 1957 році у Львові. У 1979 році закінчив факультет архітектури Львівського політехнічного інституту. У 2012 році Андрій Сагайдаковський став лауреатом премії Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE АWARDS 2012 у номінації «Відкриття ARSENALE 2012». У 2015 році – учасник польського павільйону на Міжнародному бієнале мистецтв у Венеції. Своїми вчителями художник вважає Карла Звіринського та Романа Селдьського – легенду львівського артистичного середовища, учня Фернана Леже. Із моменту відкриття арт-центру Я Галерея у Києві Сагайдаковський щороку презентує персональні виставки, а також бере участь у групових проектах арт-центру. Живе та працює у Львові.

 

Олена Турянська народилася 1966 року у Львові. Отримала художню освіту спочатку у Львівському державному коледжі прикладного та декоративного мистецтва, а потім – у Львівській академії мистецтв. За фахом Олена – дизайнер інтер’єру, що простежується в особливостях творчості автора. Художниця працює у техніках графіки та витинанки: створює об’єкти за допомогою виключно паперу та канцелярського ножа. Окрім декоративних та естетичних якостей, усі твори Олени Турянської наповнені філософськими сенсами. Художниця є учасницею численних персональних та групових виставок у Львові, Києві, Польщі, Німеччині, Франції та США. Живе та працює у Львові.