Центр Курбаса просить підтримки в небайдужої громадськості
26 січня о 15:00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція на тему: «Міністерство культури знищує Національний Центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса. Що стоїть за намірами міністерства незаконно ліквідувати провідну інноваційну установу, яку створювали очільники незалежності?».
Спікери: Олександр Чайка (заступник директора НЦТМ ім. Леся Курбаса), Неда Неждана (керівник драматургічного відділу), Лариса Вєнєдіктова (науковий співробітник), Олександр Герасимов (юрист).
Дирекція та співробітники Центру Курбаса переконані в намірах Міністерства культури України незаконно ліквідувати установу. Ліквідація відбувається під виглядом перепрофілювання з науково-дослідницької інноваційної інституції – у «культ-просвітницький» заклад, який за Законом «Про культуру» формується з метою «задоволення потреб громадян у мистецькому аматорстві». Наказом Міністра від 13.01.2017 р. від Центру вимагають змінити Статут і цим порушити Закон «Про науку та науково-технічну діяльність», який забороняє науковим установам Державного реєстру змінювати основну діяльність.
Перформанс-інсталяція «Жорстокість можливості» групи TanzLaboratorium. Центр Курбаса
Фото: Костянтин Срілець
Джерело: Platforma
"Під гаслом ребрендингу в культурно-просвітницький центр (аматорський клуб) відбувається не модернізація, а знищення єдиного в Україні наукового центру театрального мистецтва. Центр Курбаса розглядають як об'єкт нерухомості, а не суб'єкт Культури, представлений всесвітньо відомими науковцями, митцями, чиї тексти перекладено 33 мовами світу. І це здійснюється в ювілейний рік розстрілу Леся Курбаса, як постріл в його пам"ять. Це розстріл, інтелектуальна деградація країни і рекомунізація України", – прокоментувала Неда Неждана, керівник драматургічного відділу Центру.
Крім того, повідомляє прес-служба Центру, наприкінці 2016 року Міністерство порушило норми закону «Про науку та науково-технічну діяльність», не призначивши вибори керівника. Наказ Міністра порушує і норми трудового права, оплата праці зменшується. Про плани міністерства щодо реорганізації колектив Центру не був попереджений завчасно, і довідався лише з тексту наказу.
У Центрі стверджують, що процес поступового знищення унікальної театральної установи триває багато років, про що свідчить систематичне скорочення бюджету з 2012 року, попри високу оцінку роботи Центру експертними установами. У 2017 році Міністерство взагалі не включило фінансування Центру у проект бюджету всупереч повному пакету поданих документів.
Співробітники Центру підозрюють, що за незаконними маніпуляціями Міністерства може стояти намагання отримати чотириповерхове приміщення у середмісті столиці, адже спроби його рейдерського захоплення вже неодноразово були. Колектив заявляє свій рішучий протест насильницьким та незаконним діям та обіцяє оскаржувати їх у керівництва країни, в судах, та зверненням до небайдужої громадськості.