Центр Сучасного Мистецтва навчить писати про культуру

Фундація «Центр Сучасного Мистецтва» (CSM) запрошує на презентацію видання «Як писати про культуру?». Книжка стане у пригоді тим, хто працює з культурними темами у засобах масової інформації.

 

 

Концепція  «Як писати про культуру?» полягає  у включеності культурної критики в інші сфери життя. До книжки увійшли тексти та лекції провідних українських редакторів, журналістів та культурних діячів, які брали участь у семінарах культурної критики та репортажу «Культура 3.0», організованих CSM.

 

«В останні роки ми спостерігали поступове зникнення культури зі шпальт українських видань і ефірів, тож говорити про вплив критики на українське суспільство не випадало. Проте як річка прокладає своє русло у найхимерніших ландшафтах, так і культура в найважчі часи шукає для себе незалежні майданчики, можливість говорити – у публічному просторі, в незалежних виданнях, у соцмережах і блогах. Культурна аналітика, дискусійні обговорення та коментування суспільних процесів через призму культури пояснюють життя точно та об’ємно. Але питання в тому, як доносити до читача найважливіше, не гублячи головні сенси? З яких позицій оцінювати культурні явища? Як нарешті почати цікавитися, звідки й куди йдуть гроші в культурі?» – запитання, які ставлять перед собою організатори події. Ці та інші теми обговорять одні з авторів «Як писати про культуру?» та учасники презентації:

 

Оксана Форостина – відповідальна редакторка часопису «Критика» та інтернет-проекту «Критичні рішення», журналістка, письменниця.

 

Павло Гудімов – куратор та засновник арт-центру «Я Галерея», архітектор, музикант.

 

Юрій Рибачук – журналіст, редактор відділу «Культура і суспільство» тижневика «Коментарі», член робочої групи платформи стратегічних ініціатив «Культура 2025». 

 

Модераторка зустрічі: Віра Балдинюк – головна редакторка онлайн-видання «Korydor», упорядниця книжки «Як писати про культуру?».

 

«Як писати про культуру?» презентують 10 грудня о 19:00 в America House (м. Київ; вул. Пимоненка, 6). Вхід – вільний. Обов’язково мати з собою документ, що посвідчує особу.