Чи бути Ройтбурду директором Одеського художнього музею?

Постійна комісія Одеської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури і туризму відмовилася рекомендувати художника Олександра Ройтбурда на посаду директора Одеського художнього музею. 

 

Одександр Ройтбурд

Фото: Дзеркало тижня

 

Нагадаємо, що 6 грудня Олександр Ройтбурд виграв конкурс на цю посаду. Коментуючи результати конкурсу в інтерв'ю «Телекритиці» художник розповів, що після призначення планує рухатися одночасно в трьох напрямках: «Перше — зробити музей більш відкритим. Друге — переосмислити концепцію експозиції. Третє — думати про те, як музею пережити складний період, пов'язаний з майбутнім капітальним ремонтом».

 

Відхилення комісією з питань культури кандидатури Ройтбурда активізувало хвилю обурення в культурних колах країни. 

 

Сам художник відмітив, що «комісія має право не рекомендувати укладати контракт з переможцем конкурсу виключно в разі процесуальних порушень або, наприклад, подачі неправдивих відомостей», і додав, що «таким чином, причини мого незатвердження з точки зору закону є "юридично нікчемними"».

 

Зауважимо, що остаточне рішення буде прийняте на сесії одеської Облради, що відбудеться 7 березня. Завтра свою позицію має висловити інша комісія — майнова.

 

Про художника:

 

Олександр Ройтбурд — український художник, активість Євромайдану. З кінця 80-х років активно розвиває сучасне мистецтво в Україні, виставляється в Європі і США. Роботи Ройтбурда знаходяться в київському Національному художньому музеї та ПінчукАртЦентрі, нью-йоркському МОМА, московській Третьяковській галереї, а також великих музеях Одеси, Дарема, Любляни та інших колекціях.