Чилійське архітектурне бюро перетворить млин на галерею в Катарі

Чилійська архітектурна майстерня Elemental виграла конкурс проектів перетворення колишнього млина на березі заливу Доха-Бей в місті Доха, столиці Катару, на велику художнь галерею, пише The Art Newspaper. Здобувши першість у конкурсі на перетворення будівлі, розташованої на схід від Музею ісламського мистецтва й відомої також як Арт-Мілл (англ. Арт-Млин), компанія, що базується у Сантьяго, залишила позаду ще вісім фіналістів.

 

Проект Арт-Міллу, розроблений майстернею Elemental

Фото: The Art Newspaper


Згідно зі стислою інформацією, наданою Malcolm Reading Consultants, площа Арт-Міллу становитиме близько 80 000 кв. метрів. Аби уявити масштаби майбутнього виставкового простору, можна порівняти його з відомою лондонською галереєю Тейт Модерн, що розташована в приміщенні колишньої електростанції та має біля 55 000 кв. метрів внутрішнього простору.

 

Окрім власне галереї, проект нового арт-простору включатиме також природоохоронний центр, музей, простори для проведення різноманітних культурних та освітніх заходів, а також конференц-зал. Речниця Музеїв Катару, керівного органу з музейництва в регіоні, відмовилася розкрити призначення нового простору, тож наразі невідомо чи в галереї розміститься сучасне та модерне мистецтво Катару, а чи в ньому проводитимуться тимчасові міжнародні виставки.

 

Проект Арт-Міллу, розроблений майстернею Elemental

Фото: The Art Newspaper

 

Будівля борошномельного заводу має численні зерносховища, силоси. Творчий задум команди Elemental передбачає зведення поруч зі старими силосами з їхнім строгим геометричним розміщенням, вільнішу групу нових, що слугуватимуть у якості охолоджуючих труб з циркуляцією повітря на території простору, що ефектно розтягнувся на затоці. Про це йдеться в офіційній інформації про проект.

 

Дата відкриття не оголошена, але очікується, що ключові культурні проекти будуть завершені до початку Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Досі в 2022 році.